تعمیر کولر آبی در انزلی | تعرفه‌های ۱۴۰۳ + ۶ موضوع جالب که نمی‌دانید چیست؟

بهترین تعمیر کولر آبی در انزلی و تعمیر کولر آبی در انزلی | تخفیف مخصوص شما + تعرفه سال ۱۴۰۳ + شماره تلفن فوری

هزینه و زمان تعمیر کولر آبی در انزلی بستگی به نوع و قطعه خرابی دارد. اگر قطعه نیاز به تعویض داشته باشد زمان کمتری صرف می‌شود اما هزینه بیشتری دارد ولی اگر قطعه با تعمیر رفع مشکل شود زمان بیشتری می‌برد تا مشکل برطرف شود.

در سرویس سالانه کولر آبی بهتر است پوشال‌های آن توسط یک متخصص تعویض شود. بهترین زمان برای نصب کولر آبی چند هفته قبل از شروع فصل گرماست.

کولر آبی هزینه نصب، نگهداری و انرژی مصرفی کمتری در مقایسه با سیستم تهویه مطبوع دارد.

برای افزایش راندمان کولر آبی و خلق باد خنک‌تر بهتر است آن را در محیط سایه و به دور از نور خورشید قرار دهید.

کولر آبی از سیستم تهویه مطبوع ارزان‌تر است در نتیجه اگر هزینه نصب و حفظ و هزینه انرژی مصرفی برای شما با اهمیت است کولر آبی را پیشنهاد می‌دهیم.

هرچه آب ورودی به کولر آبی توسط پمپ آب کولر بیشتر باشد کولر آبی قدرت بیشتری برای خنک کردن محیط دارد.

بیشترین خرابی‌ها در کولر آبی در قسمت دینام، تسمه، پمپ و موتور کولر است.

هزینه و زمان تعمیر کولر آبی در انزلی بستگی به نوع و قطعه خرابی دارد. اگر قطعه نیاز به تعویض داشته باشد زمان کمتری صرف می‌شود اما هزینه بیشتری دارد ولی اگر قطعه با تعمیر رفع مشکل شود زمان بیشتری می‌برد تا مشکل برطرف شود.

هزینه تعمیر کولر آبی در انزلی | اواسط بهار و پیش از شروع گرما مناسب‌ترین زمان برای نصب کولر آبی است.

قدرت خنک‌کنندگی کولر آبی به مقدار ورودی آب به وسیله پمپ کولر وابستگی دارد. هرچه آب ورودی به وسیله پمپ بیشتر خنک‌کنندگی هم بیشتر می‌شود.

بهترین تعمیر کولر آبی در انزلی

با شروع فصل سرما کولر آبی مجدد باید سرویس و جمع‌آوری شود تا برای فصل گرمای پیشرو آماده و بدون هیچ مشکلی باشد. هنگامی که پمپ یا موتور کولر آبی دچار مشکل شوند بوی سوختگی و داغی به مشام می‌رسد که در این صورت حتما باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

بیشترین ظرفیت کولر آبی ۱۳۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه است و ظرفیت‌ها و قدرت‌های کمتری نیز در کولر آبی وجود دارد.

تعمیر کولر آبی در انزلی
تعمیر کولر آبی در انزلی

کولرهای آبی ظرفیت‌های متفاوتی دارد که امروزه تا ظرفیت ۱۳۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه ساخته می‌شود.

تعمیر کولر آبی در انزلی | کولر آبی با برق کار می‌کند و برای اینکه این برق بتواند کولر را به حرکت وادارد از پمپ کولر آبی استفاده می‌شود.

پارچه برزندتی لرزش‌های بدنه کولر را می‌گیرد و از انتقال آن جلوگیری می‌کند.

احتمال خرابی در پمپ و موتور کولر آبی بیشتر از دیگر قطعات است.

پمپ کولر جزو پر دردسرترین قطعات داخلی کولر آبی است که امکان خرابی در آن بسیار بالاست.

نقاط ضعف کولر آبی مصرف بالای آب و قدرت کم در خنک کردن محیط است. پمپ کولر آبی به خاطر نفوذ آب قطعه پر ریسکی برای خرابی است اما با تعمیر کولر آبی در انزلی این مشکل برطرف می‌شود.

تعمیر کولر آبی در انزلی

پد سلولزی به نسبت پد پوشالی طول عمر بیشتری را دارا است.

تعرفه تعمیر کولر آبی در انزلی | سیستم تعریق بدن انسان به صورت کامل مشابه به عملکرد کولر آبی و خنک شدن هوا است.

یک شلنگ آب مسئول آب رسانی به کولر آبی است که همیشه باید مواظب این شلنگ و آب‌رسانی آن باشید.

کولر آبی مصرف آب بسیاری دارد که این مسئله جزو نقاط ضعف این سیستم خنک‌کننده هوا است.

هر زمان بخواهید می‌توانید پد پوشالی کولر آبی خود را با پد سلولزی تعویض کنید. بعد از پایان فصل گرما و با شروع سرما باید مجدد کولر آبی سرویس شود تا برای فصل گرمای بعدی آماده باشد.

سطح آب داخل کولر برای سلامت پمپ آب بسیار اهمیت دارد که حفظ و تعیین سطح آب کولر به عهده شناور کولر است. کولر آبی با گردش هوا و رطوبت محیط را ضدعفونی و پاکیزه می‌کند.

اگر کولر آبی شما پد پوشالی دارد می‌توانید آنها را با پد سلولزی تعویض کنید و از مزیت پدهای سلولزی بهره‌مند شوید. یکی از اتفاقاتی که باعث خرابی پمپ کولر می‌شود کار کردن آن بدون آب است.

تعرفه تعمیر کولر آبی در انزلی

پدها یا پوشال‌های کولر آبی به دو دسته تقسیم می‌شود: سلولزی و پوشالی. برای محافظت از کولر آبی در برابر تابش و گرمای خورشید بهتر است کولر را در سایه قرار دهید.

در محیط‌های خشک و کویری استفاده از کولر آبی از خشکی محیط و خراب شدن وسایل چوبی جلوگیری می‌کند.

یکی از دلایل خرابی پمپ کولر آبی نفوذ آب به داخل موتور پمپ است که به کمک تعمیر کولر آبی در انزلی این مشکل با کمترین هزینه رفع می‌شود.

برای جلوگیری از انتقال لرزش‌های کولر به بدنه داخلی از پارچه برزنتی سالم استفاده می‌شود. مزیت پد سلولزی طول عمر آن است که باید هر ۵ سال تعویض شود.

در حالت کلی پد پوشالی ارزان‌تر از پد یا پوشال سلولزی است.

تعمیر کولر آبی در انزلی
تعمیر کولر آبی در انزلی
با یک متخصص و تعمیرکار حرفه‌ای می‌توانید تعمیر کولر آبی در انزلی بخصوص در بخش پروانه کولر را به موقع شناسایی و تعمیر کنید.

پوشال کولر را خودتان با تهیه پوشال از مغازه‌های معتبر می‌توانید تعویض کنید اما چون کار تخصصی است بهتر است از یک فرد متبحر کمک بگیرید. اولین مخترعان و تولیدکنندگان کولر آبی ایرانیان و مصریان باستان در زمان‌های بسیار دور بوده‌اند.

هزینه تعمیر کولر آبی در انزلی | آب از طریق شلنگ وارد کولر آبی می‌شود و از طریق پمپ خنک خواهد شد. در بدن انسان زمانی که عرق می‌کنیم با بخار عرق احساس خنکی می‌کنیم که این کاملا مشابه عملکرد کولر آبی است.

کولر آبی اولین بار در مصر و ایران اختراع و ساخته شد.

برای تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی در کولر آبی از پمپ آب استفاده می‌شود.

برای افزایش راندمان کولر آبی بهتر از کانال و بدنه کولر را از گرما و تابش نور خورشید محافظت کنید.

خسارت به پمپ کولر آبی بسیار هزینه‌بر است درنتیجه در نگهداری از این قطعه کوشا باشید. پوشال کولر را در مغازه‌های ابزارفروشی به فروش میرسانند اما بهتر است برای تعویض از یک تعمیرکار کولر آبی مشورت بگیرید. هرچقدر کانال کولر را از تابش و گرمای آفتاب محافظت کنید سرمای خروجی کولر آبی بیشتر می‌شود.

کولر آبی هوای محیط و پیرامون شما را تازه و پاک می‌کند.

تعویض قطعه کولر آبی هنگام تعمیر کولر آبی در انزلی یک راه حل هزینه‌بر اما سریع‌تر است.

پرسش‌های متداول درباره تعمیر کولر آبی در انزلی

معمولا با آغاز فصل گرما باید پمپ، پوشال‌ها، تسمه‌ها و موتور کولرهای آبی مورد بازبینی و بررسی قرار گیرند. همچنین این فصل زمان مناسبی برای نصب کولر آبی برای منزل یا محل کار شماست. برای سرویس تعویض پوشال، روغن‌کاری موتور و پمپ، بررسی سوراخ بودن یا نبودن کف کولر، بررسی تسمه‌های کولر و... توسط متخصص این حوزه و تعمیرکار کولر بررسی و چک می‌شود. گاهی ممکن است که قطعه‌ای از کولر دچار نقص یا مشکلی باشد که با تعمیر کولر آبی در انزلی این قطعه مشکل رفع می‌شود و نیازی به تعوضی آن قطعه و هزینه کردن برای قطعه جدید نیست.
هزینه تعمیر کولر آبی در انزلی بسیار به قطعاتی که برای رفع آن مشکل استفاده می‌شود دارد. به طور مثال اگر نیاز به تعویض پمپ کولر آبی داشته باشید اگر پمپ کولر اصل و اورجینال تهیه کنید هزینه بیشتری دارد به نسبت پمپ کولرهای معمولی و چینی که خیلی زود مجددا دچار مشکل و هزینه مجدد می‌شوند. همچنین هزینه تعویض پمپ کولر توسط تعمیرکار هم باید محاسبه شود که برخورداری از یک تعمیرکار منصف و خبره تمام این هزینه‌ها را به حداقل می‌رساند. همچنین با تعویض پوشال سالیانه می‌توانید مشکلات مربوط به کولر آبی را کاهش دهید.
کولر آبی به دلایل متعددی می‌تواند دچار مشکل و خرابی شود که با تعمیر کولر آبی در انزلی دوره‌ای این مشکلات و خرابی‌ها به حداقل می‌رسد. عمده مشکلاتی که در کولرهای آبی پدید می‌آید شامل خرابی موتور، دینام، تسمه، خرابی پمپ، سوراخ شدن کف کولر آبی، خرابی شلنگ کولر، قطع آب کولر و... است. به کمک یه تعمیرکار خبره می‌توانید مشکلات کولر را با کمترین زمان و هزینه حل کنید تا بتوانید از هوای خوش کولر آبی در فصل گرما بهره‌مند شوید.