پروانه کولر جزو اجزای کولر آبی است که احتما خرابی در آن بالا است با تعمیر کولر آبی دوره‌ای می‌توانید از این خرابی جلوگیری کنید.

برای نصب کولر آبی پیش از شروع فصل گرما یعنی اواسط بهار بهترین زمان است.

هوای خنک خروجی از کولر آبی حاصل تبخیر آب موجود در مخزن کولر و جذب گرما است.

هزینه‌های جاری کولر آبی به نسبت سیستم تهویه مطبوع ارزان‌تر و به صرفه‌تر است.

اولین مخترعان و سازندگان کولر آبی ایرانیان و مصریان باستان در زمان‌های بسیار دور بوده‌اند.

مزیت پد سلولزی طول عمر آن است که باید هر ۵ سال تعویض شود.

در محیط‌های خشک و کویری استفاده از کولر آبی از خشکی محیط و معیوب شدن وسایل چوبین جلوگیری می‌کند. در محیط‌هایی که لوازم الکتریکی و برقی زیادی وجود دارد استفاده از کولر آبی به دلیل ایجاد رطوبت پر ریسک است.

در صورتی که می‌خواهید از مزایای پد سلولزی بهره‌مند شوید می‌توانید پدهای پوشالی را با این نوع پد تعویض کنید.

بیشترین خرابی‌ها در کولر آبی در قسمت دینام، تسمه، پمپ و موتور کولر است.

تعرفه تعمیر کولر آبی

یک شلنگ آب مسئول آب رسانی به کولر آبی است که همیشه باید مواظب این شلنگ و آب‌رسانی آن باشید. با کولر آبی همواره هوای تازه و پاکیزه وارد محیط شما می‌شود.

برای ایجاد محیطی پاک و بدون آلودگی کولر آبی به خاطر به گردش در آوردن هوا انتخاب مناسبی است.

عملکرد کولر آبی مانند بدن انسان است. زمانی که تعریق می‌کنیم با بخار عرق بدن ما خنک می‌شود این اتفاق در کولر آبی تکرار و باعث خنک شدن هوا می‌شود.

کولر آبی با گردش هوا و رطوبت محیط را ضدعفونی و پاک می‌کند.

در حالت کلی پد یا پوشال سلولزی از پد پوشالی گران‌تر است.

کار کردن پمپ بدون آب باعث خرابی موتور و داغ کردن آن می‌شود که این مشکل خسارات هزینه‌بری به کولر آبی وارد می‌کند.

تعمیر کولر آبی
تعمیر کولر آبی

کولر آبی هوای محیط و پیرامون شما را تازه و پاکیزه می‌کند. در صورتی که کولر آبی شما پد پوشالی دارد می‌توانید آنها را با پد سلولزی تعویض کنید و از مزیت پدهای سلولزی بهره‌مند شوید.

تعرفه‌های سال ۱۴۰۳

هنگام تعمیر کولر آبی اگر می‌خواهید هزینه کمتری برایتان داشته باشد بهتر است از تعمیرکار بخواهید در صورت امکان قطعه را برایتان تعمیر کند نه تعویض.

کولر آبی هزینه نصب، حفظ و انرژی مصرفی کمتری در مقایسه با سیستم تهویه مطبوع دارد.

گاهی احتمال دارد لرزش‌های بدنه کولر به قطعات داخلی منتقل شود که این امر باعث خرابی قطعات شود بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق از پارچه برزنتی استفاده کنید.

پمپ کولر آبی به دلیل نفوذ آب قطعه پر ریسکی برای خرابی است اما با تعمیر کولر آبی این مشکل برطرف می‌شود.

سرمای خروجی کولر آبی با میزان تابش و گرمای آفتاب ارتباط عکس دارد.

کولر آبی به دلیل رطوبتی که خلق می‌کند باعث صدمه به لوازم الکتریکی می‌شود.

تعویض پوشال کولر توسط خودتان امکان دارد اما بهتر است برای این کار از یک متخصص کمک بگیرید. به طور کلی پوشال کولر آبی که به آن پد نیز گفته می‌شود به دو دسته سلولزی و پوشالی تقسیم می‌شود.

برای تعیین و ثابت نگه داشتن میزان آب داخل کولر آبی از شناور کولر استفاده می‌شود. هنگامی که پمپ یا موتور کولر آبی دچار مشکل شوند بوی سوختگی و داغی به مشام می‌رسد که در این صورت حتما باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

بهترین تعمیر کولر آبی

اگر می‌خواهید برای کولر آبی خود پوشال ارزان‌تر و اقتصادی‌تری انتخاب کنید پد پوشالی انتخاب بهتری است.

پروانه کولر جزو اجزای کولر آبی است که احتما خرابی در آن بالا است با تعمیر کولر آبی دوره‌ای می‌توانید از این خرابی جلوگیری کنید.

تعرفه تعمیر کولر آبی | پوشال کولر را خودتان با تهیه پوشال از مغازه‌های معتبر می‌توانید تعویض کنید اما چون کار تخصصی است بهتر است از یک فرد خبره کمک بگیرید. قدرت خنک‌کنندگی کولر آبی به مقدار ورودی آب توسط پمپ کولر بستگی دارد. هرچه آب ورودی توسط پمپ بیشتر خنک‌کنندگی هم بیشتر می‌شود.

تعویض قطعه کولر آبی هنگام تعمیر کولر آبی یک راه حل هزینه‌بر اما سریع‌تر است.

نور و گرمای خورشید باعث داغ شدن کابین کولر آبی و آب داخل آن می‌شود درنتیجه هوا سخت‌تر گرم خواهد شد برای جلوگیری از این اتفاق کولر آبی را دور از نور خورشید قرار دهید. خراب شدن پروانه پمپ کولر آبی یکی از دلایل خرابی کولر است. با تعمیر کولر آبی به موقع به کمک یک تعمیرکار حرفه‌ای از این مشکل جلوگیری نمایید.

تعمیر کولر آبی
تعمیر کولر آبی

برای محافظت از کولر آبی در برابر تابش و گرمای خورشید بهتر است کولر را در سایه قرار دهید. برای داشتن یه کولر آبی سالم در ادامه هوایی مطبوع بهتر است هر سال پوشال‌های کولر تعویض شود.

بیشترین ظرفیت کولر آبی ۱۳۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه است و ظرفیت‌ها و قدرت‌های کمتری نیز در کولر آبی وجود دارد. برای جلوگیری از انتقال لرزش‌های کولر به بدنه داخلی از پارچه برزنتی سالم استفاده می‌شود. با شروع فصل سرما کولر آبی مجدد باید سرویس و جمع‌آوری شود تا برای فصل گرمای پیشرو آماده و بدون هیچ مشکلی باشد.

در بدن انسان زمانی که عرق می‌کنیم با بخار عرق احساس خنکی می‌کنیم که این کاملا مشابه عملکرد کولر آبی است. در صورت به مشام رسیدن بوی سوختگی یا داغی از کامال کولر بلافاصله آن را خاموش کنید و با یک تعمیرکار کولر آبی تماس بگیرید. پمپ کولر آبی با آب کار می‌کند که این آب از طریق یک شلنگ تامین خواهد شد. یکی از دلایل خرابی پمپ کولر آبی نفوذ آب به داخل موتور پمپ است که به کمک تعمیر کولر آبی این مشکل با کمترین هزینه رفع می‌شود.

هرچه آب ورودی به کولر آبی توسط پمپ آب کولر بیشتر باشد کولر آبی قدرت بیشتری برای خنک کردن محیط دارد.

فن کولر آبی به کمک الکترو موتور دو سرعته به چرخش در می‌آید. شناور کولر آبی میزان آب داخل کولر را ثابت و تعیین می‌کند.

ظرفیت کولرهای آبی بر اساس نیاز و محیط اندازه‌گیری می‌شود. در حال حاضر بیشترین ظرفیت کولر آبی ۱۳۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه است.

نقاط ضعف کولر آبی مصرف بالای آب و قدرت اندک در خنک کردن محیط است. بهتر است قبل از جمع کردم کوار آبی در فصل سرما کولر را مجدد سرویس کنید.

در سرویس سالانه کولر آبی بهتر است پوشال‌های آن به کمک یک متخصص تعویض شود.