تعمیر کولر آبی در بروجرد | ۱۲ نکته مهم که قبل از تصمیم باید بدانید چیست؟ + تعرفه سال ۱۴۰۱

هزینه تعمیر کولر آبی در بروجرد و درخواست تعمیر کولر آبی در بروجرد | 7 موضوع مهم که باید بدانید چیست؟ + تعرفه سال ۱۴۰۱ + بهترین‌های سال ۱۴۰۱

هزینه و زمان تعمیر کولر آبی در بروجرد بستگی به نوع و قطعه خرابی دارد. اگر قطعه نیاز به تعویض داشته باشد زمان کمتری صرف می‌شود اما هزینه بیشتری دارد ولی اگر قطعه با تعمیر رفع مشکل شود زمان بیشتری می‌برد تا مشکل برطرف شود.

به طور کلی پوشال کولر آبی که به آن پد نیز گفته می‌شود به دو دسته سلولزی و پوشالی تقسیم می‌شود.

هزینه‌های جاری کولر آبی به نسبت سیستم تهویه مطبوع ارزان‌تر و به صرفه‌تر است. در بدن انسان زمانی که عرق می‌کنیم با بخار عرق احساس خنکی می‌کنیم که این کاملا مشابه عملکرد کولر آبی است.

احتمال خرابی در پمپ و موتور کولر آبی بیشتر از دیگر قطعات است.

نقاط ضعف کولر آبی مصرف بالای آب و قدرت کم در خنک کردن محیط است. یکی از لوازمی که در کولر آبی دچار مشکل و خرابی می‌شود پمپ کولر است. از پمپ کولر برای جابه‌جایی مایعات استفاده می‌شود. (درخواست تعمیر کولر آبی در بروجرد)

در نسخه‌های سنتی و اولیه کولر آبی با عبور باد از روی قنات‌ها هوا خنک می‌شد.

بهتر است پیش از جمع کردم کوار آبی در فصل سرما کولر را مجدد سرویس کنید.

پوشال کولر را خودتان با تهیه پوشال از مغازه‌های معتبر می‌توانید تعویض کنید اما چون کار تخصصی است بهتر است از یک فرد خبره کمک بگیرید.

ظرفیت کولرهای آبی بر پایه نیاز و محیط اندازه‌گیری می‌شود. در حال حاضر بیشترین ظرفیت کولر آبی ۱۳۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه است.

کار کردن پمپ بدون آب باعث خرابی موتور و داغ کردن آن می‌شود که این مشکل خسارات هزینه‌بری به کولر آبی وارد می‌کند.

هنگامی که پمپ یا موتور کولر آبی دچار مشکل شوند بوی سوختگی و داغی به مشام می‌رسد که در این صورت حتما باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

هزینه تعمیر کولر آبی در بروجرد

مزیت پد سلولزی طول عمر آن است که باید هر ۵ سال تعویض شود.

پس از پایان فصل گرما و با شروع سرما باید مجدد کولر آبی سرویس شود تا برای فصل گرمای بعدی آماده باشد. هر زمان بخواهید می‌توانید پد پوشالی کولر آبی خود را با پد سلولزی تعویض کنید.

برای افزایش راندمان کولر آبی بهتر از کانال و بدنه کولر را از گرما و تابش نور خورشید محافظت کنید.

سرمای خروجی کولر آبی با میزان تابش و گرمای آفتاب ارتباط عکس دارد.

تعمیر کولر آبی در بروجرد
تعمیر کولر آبی در بروجرد

برای اولین بار کولر آبی توسط ایرانیان و مصریان باستان ساخته شد.

سیستم تعریق بدن انسان کاملا مشابه به عملکرد کولر آبی و خنک شدن هوا است. هرچه آب ورودی به کولر آبی توسط پمپ آب کولر بیشتر باشد کولر آبی قدرت بیشتری برای خنک کردن محیط دارد.

چطور انتخابی درست کنیم؟

در حالت کلی پد پوشالی ارزان‌تر از پد یا پوشال سلولزی است. جنس پوشال‌های استفاده شده در کولر آبی به دو دسته سلولزی و پوشالی تقسیم می‌شود.

برای تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی در کولر آبی از پمپ آب استفاده می‌شود.

برای جلوگیری از خشک شدن هوا و خرابی لوازم چوبین خود از کولر آبی استفاده کنید. قدرت خنک‌کنندگی کولر آبی به مقدار ورودی آب به وسیله پمپ کولر بستگی دارد. هرچه آب ورودی به وسیله پمپ بیشتر خنک‌کنندگی هم بیشتر می‌شود.

پارچه برزندتی لرزش‌های بدنه کولر را می‌گیرد و از انتقال آن جلوگیری می‌کند.

برای به چرخش در آوردن فن کولر آبی از الکترو موتور که دو سرعت دارد استفاده می‌شود. توجه به عملکرد، صدا و بوی کولر آبی خیلی اهمیت دارد زیرا روشی برای عیب‌یابی کولر است. بهتر است هر ساله پوشال کولر تعویض و یک پوشال باکیفیت و نو جایگزین آن شود. می‌توانید به کمک یک تعمیرکار حرفه‌ای پوشال‌های کولرتان را تعویض و با یک پوشال باکیفیت جایگزین نمایید.

بهترین‌های سال ۱۴۰۱

پمپ کولر آبی به دلیل نفوذ آب قطعه پر ریسکی برای خرابی است اما با تعمیر کولر آبی در بروجرد این مشکل برطرف می‌شود.

کولر آبی به جهت ایجاد گردش هوا و رطوبت آلودگی‌های محیطی را از بین می‌برد.

تعمیر کولر آبی در بروجرد
تعمیر کولر آبی در بروجرد

قبل از شروع فصل گرما پمپ آب، پوشال‌ها، تسمه و موتور کولر آبی را چک کنید.

پمپ کولر وظیفه جابه‌جایی مایعات را در کولر آبی عهده‌دار است که معمولا امکان خرابی در این قطعه بالاست. - بهترین تعمیر کولر آبی در بروجرد.

هزینه و زمان تعمیر کولر آبی در بروجرد بستگی به نوع و قطعه خرابی دارد. اگر قطعه نیاز به تعویض داشته باشد زمان کمتری صرف می‌شود اما هزینه بیشتری دارد ولی اگر قطعه با تعمیر رفع مشکل شود زمان بیشتری می‌برد تا مشکل برطرف شود.

کولر آبی با ایجاد رطوبت مانع از خشک شدن هوا و ترک خوردن وسایل چوبین می‌شود. - هزینه تعمیر کولر آبی در بروجرد.

الکترو موتور دو سرعته فن کولر آبی را به چرخش در می‌آورد.

اولین کولرهای آبی باد را از روی قنات‌ها عبور می‌دادند و باعث خنک شدن هوا می‌شدند.

با انجام دوره‌ای تعمیر کولر آبی در بروجرد از خرابی و نفوذ آب به داخل پمپ آب جلوگیری کنید.

پروانه کولر جزو اجزای کولر آبی است که احتما خرابی در آن بالا است با تعمیر کولر آبی در بروجرد دوره‌ای می‌توانید از این خرابی جلوگیری کنید. کولر آبی حتی با توان بالا هم به نسبت انرژی مصرفی قدرت خیلی کمی در خنک کردن محیط داراست.

در صورتی که کولر آبی شما پد پوشالی دارد می‌توانید آنها را با پد سلولزی تعویض کنید و از مزیت پدهای سلولزی بهره‌مند شوید. پوشال کولر را در مغازه‌های ابزارفروشی به فروش میرسانند اما بهتر است برای تعویض از یک تعمیرکار کولر آبی مشورت بگیرید. برای محافظت از کولر آبی در برابر تابش و گرمای خورشید بهتر است کولر را در سایه قرار دهید. در سرویس دوره‌ای پیش از شروع فصل گرما کولر آبی پمپ، پوشال‌ها، تسمه‌ها، و موتور کولر باید بازرسی و بازبینی شوند.

در محیط‌هایی که لوازم الکتریکی و برقی زیادی وجود دارد استفاده از کولر آبی به خاطر ایجاد خیسی پر ریسک است.

برای تعیین و ثابت نگه داشتن میزان آب داخل کولر آبی از شناور کولر استفاده می‌شود.

با یک متخصص و تعمیرکار حرفه‌ای می‌توانید تعمیر کولر آبی در بروجرد بخصوص در بخش پروانه کولر را به موقع شناسایی و تعمیر کنید. خسارت به پمپ کولر آبی بسیار هزینه‌بر است درنتیجه در نگهداری از این قطعه تلاش‌گر باشید. هنگام تعمیر کولر آبی در بروجرد اگر می‌خواهید هزینه کمتری برایتان داشته باشد بهتر است از تعمیرکار بخواهید در صورت امکان قطعه را برایتان تعمیر کند نه تعویض.

پرسش‌های متداول درباره تعمیر کولر آبی در بروجرد

هزینه تعمیر کولر آبی در بروجرد بسیار به قطعاتی که برای رفع آن مشکل استفاده می‌شود دارد. به طور مثال اگر نیاز به تعویض پمپ کولر آبی داشته باشید اگر پمپ کولر اصل و اورجینال تهیه کنید هزینه بیشتری دارد به نسبت پمپ کولرهای معمولی و چینی که خیلی زود مجددا دچار مشکل و هزینه مجدد می‌شوند. همچنین هزینه تعویض پمپ کولر توسط تعمیرکار هم باید محاسبه شود که برخورداری از یک تعمیرکار منصف و خبره تمام این هزینه‌ها را به حداقل می‌رساند. همچنین با تعویض پوشال سالیانه می‌توانید مشکلات مربوط به کولر آبی را کاهش دهید.
کولر آبی به دلایل متعددی می‌تواند دچار مشکل و خرابی شود که با تعمیر کولر آبی در بروجرد دوره‌ای این مشکلات و خرابی‌ها به حداقل می‌رسد. عمده مشکلاتی که در کولرهای آبی پدید می‌آید شامل خرابی موتور، دینام، تسمه، خرابی پمپ، سوراخ شدن کف کولر آبی، خرابی شلنگ کولر، قطع آب کولر و... است. به کمک یه تعمیرکار خبره می‌توانید مشکلات کولر را با کمترین زمان و هزینه حل کنید تا بتوانید از هوای خوش کولر آبی در فصل گرما بهره‌مند شوید.
معمولا با آغاز فصل گرما باید پمپ، پوشال‌ها، تسمه‌ها و موتور کولرهای آبی مورد بازبینی و بررسی قرار گیرند. همچنین این فصل زمان مناسبی برای نصب کولر آبی برای منزل یا محل کار شماست. برای سرویس تعویض پوشال، روغن‌کاری موتور و پمپ، بررسی سوراخ بودن یا نبودن کف کولر، بررسی تسمه‌های کولر و... توسط متخصص این حوزه و تعمیرکار کولر بررسی و چک می‌شود. گاهی ممکن است که قطعه‌ای از کولر دچار نقص یا مشکلی باشد که با تعمیر کولر آبی در بروجرد این قطعه مشکل رفع می‌شود و نیازی به تعوضی آن قطعه و هزینه کردن برای قطعه جدید نیست.