آموزش تنبک در آبادان | تماس فوری + بهترین متخصص‌ها

آموزش تنبک در آبادان و تعرفه آموزش تنبک در آبادان | بهترین‌ها + تماس فوری + تخفیف

در صورتی که در ابتدای آموزش تنبک در آبادان به صورت تخصصی این ساز و نحوه نواختن آن را آموزش نبینید در دراز مدت دچار مشکل خواهید شد. برای آنکه نوازنده تسلط بهتری روی ساز داشته باشد باید توانایی نگهداری ساز روی پاهای خود را داشته باشد درنتیجه آموزش تنبک در آبادان در سنین متوسط بهتر جواب می‌دهد. (آموزش تنبک در آبادان)

نواختن تنبک به صورت انفرادی معمولا ده دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد. ساز تنبک امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است که این امر باعث تکنیکی‌تر شدن این ساز می‌شود.

بیشترین ارتباط با موسیقی سنتی ایران و خاورمیانه را تنبک مدرن داراست.

در یادگیری سازهای کوبه‌ای نحوه گرفتن ساز و قرارگیری دستان روی ساز نقش کلیدی دارد درنتیجه آموزش تنبک در آبادان نیازمند یک استاد کار کشته است.

تن باس روی تنبک به کمک نوک انگشتان دست راست انجام می‌شود. پاشنه دست به لبه تنبک برخورد می‌کند و نوک انگشتان پوست را لمس می‌کند.

تنبک مانند دیگر سازهای کوبه‌ای پیچیده و خاص است درنتیجه آموزش تنبک در آبادان نیازمند تلاش بسیاریست.

در صورتی که در ابتدای آموزش تنبک در آبادان به صورت تخصصی این ساز و نحوه نواختن آن را آموزش نبینید در دراز مدت دچار مشکل خواهید شد. برای آنکه نوازنده تسلط بهتری روی ساز داشته باشد باید توانایی نگهداری ساز روی پاهای خود را داشته باشد درنتیجه آموزش تنبک در آبادان در سنین متوسط بهتر جواب می‌دهد.

طرح‌های حکاکی شده بر بروی بدنه تنبک نقوش هندسی مانند قلاب، الماس یا مارپیچ است.

تنبک مدرن تا پیش از کار حسین تهرانی در دهه ۵۰ وهمچنین نوآوری‌های ناصر فرهنگ‌فر و دیگران به عنوان یک اثر یک نفره مجازی در نظر گرفته نشده بود. (بهترین آموزش تنبک در آبادان)

ساز تنبک یک نماد برای فرهنگ و هنر ایرانیان در تمام جهان است.

آموزش تنبک در آبادان

تنبک برای تمام گروه‌های سنتی در خور است اما بهتر است آموزش تنبک در آبادان را از سنین بالا ۶ سال شروع کنید. یکی از نوازندگان به نام تنبک حسین تهرانی است که شاگردانی همچون جهانگیر ملک، امیر ناصر افتتاح و... داشته است.

برای اجرای تکنیک ضرب میانی انگشت شست دست راست را در کنار پوسته بی حرکت کنید. پوسته رویی تنبک از جنس پوست گوسفند است که با چسب یا قلاب فیکس شده است.

برای اجرای ضرب میانی(میانه) با دست راست، انگشت شست را در سمت تنبک قرار دهید تا دست ثبات باشد. سپس با انگشت حلقه به درام ضربه بزنید تا ۲/۳ انگشت به پوست برخورد کند. حرکت دست چپ شبیه به باک است.

تنبک طبل ایرانی و از سازهای سنتی و اصیل ایرانی از دیرباز بوده است.

رول نه انگشتی (riz-e-por) مشخص‌ترین صدای تنبک است و تکنیک کاملاً پیچیده برای متخصصین است.

آموزش تنبک در آبادان
آموزش تنبک در آبادان

تعرفه آموزش تنبک در آبادان

با ضربه زدن به پوسته تنبک می‌توان شدت صدا را زیاد کرد اما هرچقدر ضربه بیشتر شود تمرکز روی درام کمتر می‌شود. (تعرفه آموزش تنبک در آبادان)

آموزش تنبک در آبادان | جنس بدنه تنبک از چوب حکاکی شده است که به طور معمول این چوب محکم، گره‌دار یا مرمری است.

پوسته تنبک به طور معمول و استاندارد ضخامتی حدود ۲ سانتی‌متر دارد. طول تنبک به طور معمول ۴۳ سانتی‌متر و قطر آن ۲۸ سانتی‌متر است.

تکنیک اسنپ(پلنگ) شبیه به چسبیدن انگشت به هم است. با همه انگشتان می‌توان این کار را انجام داد، اما در حال حاضر از رایج‌ترین آنها، حلقه و انگشت میانی دست چپ استفاده کنید. انگشت در مقابل انگشت شست قرار گرفته و سپس در مقابل لبه قرار می‌گیرد. می‌توانید از انگشت حلقه و انگشت میانی برای انجام دو ضربه پشت سر هم استفاده کنید.

تنبک یک طبل یک سره به طول ۴۳ سانتی‌متر با قطر ۲۸ سانتی‌متر است. تنبک یک ساز کوبه‌ای با اصالت است که در موزیک سنتی ایرانی نقش پررنگی دارد.

برای نواختن تنبک با تکنیک اسنپ دو انگشت حلقه و میانی را به هم بچسبانید و به لبه پوسته بزنید.

تنبک به دلیل جنس بدنه‌ای که داراست جزو سازهای پرهزینه و گران قیمت محسوب می‌گردد. برای راحتی در نواختن تنبک آن را روی پای چپ و زیر بازوی چپ قرار می‌دهند به طوری که انگشتان تسلط خوبی به پوسته ساز داشته باشند.

در دنیای امروز نوازندگان مدرن تنبک در حال افزایش می‌باشند و تکنیک نواختن این ساز روز به روز پیشرفت می‌کند. (تعرفه آموزش تنبک در آبادان)

بهترین آموزش تنبک در آبادان

در طراحی تنبک به لطف کشیدن پوست گوسفند صداهای باس و سه گانه تولید می‌شود. شاگردان حسین تهرانی از نوازندگان به نام تنبک مشتمل بر محمد اسماعیلی، جهانگیر ملک، جمشید کمیرانی و امیر ناصر افتتاح بودند.

برای آموزش تنبک در آبادان باید زمان زیادی را صرف کنید زیرا این ساز برعکس ظاهر ساده پیچیدگی‌های بسیاری دارد.
آموزش تنبک در آبادان
آموزش تنبک در آبادان

برای نواختن ساز تنبک ساز را روی پای چپ قرار داده و بازوی چپ را روی بدنه تنبک بگذارید.

ضخامت دیواره پوسته تنبک معمولا چیزی حدود ۲ سانتی‌متر است.

پایین پوسته تمبک جنسی ضخیم و سخت دارد تا بتواند صدایی متمایز ایجاد کند.

به تنبکی که در آفریقا و اروپای شرقی نواخته می‌شود طبل گابلی گفته می‌شود.

در نواختن تنبک حرکات انگشتان کارایی ندارد بلکه حرکات مچ دست تعیین‌کننده هستند.

برای ایججاد صدا و کلیک با انگشت می‌توانید روی پوسته فشار وارد کنید و هرچه فشار بیشتر باشد شدت صدا نیز بالاتر است.

موزیک سنتی ایران در جهان شهرت بالایی دارد که پرچم‌دار این موزیک نوای ساز تنبک است. - تعرفه آموزش تنبک در آبادان.

قیمت بالای ساز تنبک به دلیل طراحی ظاهری و جنس بدنه آن است.

یک نوازنده متخصص تنبک می‌توانید تکنیک پیچیده رول نه انگشتی را به راحتی اجرا کند.

نوازندگان نوین تنبک تکنیک و سبک جدیدی در نواختن این ساز عرضه کرده‌اند نوازندگانی همچون فربد یداللهی، داریوش اسحاقی، مجید خلج و...

برای انجام تکنیک بک انگشتان دست راست را به صورت صاف به لبه پوسته می‌زنند و با دست چپ به لبه پوسته ضربه میزنند. بعضی اوقات نوازندگان تنبک برای یک «کلیک» اضافی بر روی پوسته تنبک، انگشترهای انگشت فلزی می‌پوشند.

آموزش تنبک در آبادان | تنبک‌ها را از نظر زمانی می‌شود به تنبک مدرن و سنتی تقسیم کرد که تنبک مدرن بیشترین ارتباط را با موزیک ایران دارد.

پرسش‌های متداول درباره آموزش تنبک در آبادان

در ابتدای راه برای یادگیری نحوه دست گرفتن ساز و قرارگیری دستان و انگشتای روی تنبک بهتر است آموزش تنبک در آبادان حضوری برگزار شود.
آموزش تنبک در آبادان نیازمند آگاهی و تسلط هنرجو است پس بهتر است از سنین بالاتر از ۶ سال شروع شود.
هزینه آموزش تنبک در آبادان به تعداد جلسات و تسلط هنرجو بستگی دارد.