آموزش تنبک در قزوین | تعرفه سال ۱۴۰۱ + بهترین متخصص‌های سال ۱۴۰۱

بهترین آموزش تنبک در قزوین و درخواست آموزش تنبک در قزوین | تعرفه ۱۴۰۱ + چطور انتخابی عالی کنیم؟ + تخفیف

برای خواندن سریع هر بخش آن را لمس کنید:

در یادگیری سازهای کوبه‌ای نحوه گرفتن ساز و قرارگیری دستان روی ساز نقش کلیدی دارد درنتیجه آموزش تنبک در قزوین نیازمند یک استاد باتجربه است. برای نواختن تنبک از یک یا چند انگشت و در بعضی موارد از کف دست استفاده می‌شود.

در یادگیری سازهای کوبه‌ای نحوه گرفتن ساز و قرارگیری دستان روی ساز نقش کلیدی دارد درنتیجه آموزش تنبک در قزوین نیازمند یک استاد باتجربه است. برای نواختن تنبک از یک یا چند انگشت و در بعضی موارد از کف دست استفاده می‌شود.

قسمت وسط تنبک که تقریبا استوانه‌ای شکل است را گلوی تنبک می‌گویند. - بهترین آموزش تنبک در قزوین.

تکنیک اسنپ(پلنگ) شبیه به چسبیدن انگشت به هم است. با همه انگشتان می‌توان این کار را انجام داد، اما در حال حاضر از رایج‌ترین آنها، حلقه و انگشت میانی دست چپ استفاده کنید. انگشت در مقابل انگشت شست قرار گرفته و سپس در مقابل لبه قرار می‌گیرد. می‌توانید از انگشت حلقه و انگشت میانی برای انجام دو ضربه پشت سر هم استفاده کنید.

تنبک‌ها را از منظر زمانی می‌توان به تنبک مدرن و سنتی تقسیم کرد که تنبک مدرن بیشترین رابطه را با موسیقی ایران دارد. برای آموزش تنبک در قزوین باید از یک استاد متبحر و متخصص استفاده کنید تا به شما نحوه قرارگیری ساز و دستانتان روی ساز را آموزش بدهد.

تنبک یک طبل یک سره به طول ۴۳ سانتی‌متر با قطر ۲۸ سانتی‌متر است.

برای آنکه نوازنده تسلط بهتری روی ساز داشته باشد باید توانایی حفظ ساز روی پاهای خود را داشته باشد درنتیجه آموزش تنبک در قزوین در سنین متوسط بهتر جواب می‌دهد.

تکنیک ضرب میانی در نواختن تنبک با ۲/۳ انگشت حلقه دست انجام می‌شود. برای نواختن تنبک باید با حرکات مچ دست پیش بروید نه انگشتان دست.

تن باس روی تنبک توسط نوک انگشتان دست راست انجام می‌شود. پاشنه دست به لبه تنبک برخورد می‌کند و نوک انگشتان پوست را لمس می‌کند.

برای خلق صدای باس و صداهای مختلف سه گانه از پوست گوسفند کشیده شده در تنبک استفاده می‌کنند.

آموزش تنبک در قزوین احتیاج به زمان و صبر دارد زیرا نواختن تنبک امری پیچیده و تخصصی است.

تلفن فوری

موسیقی و آواز سنتی ایرانی با صدای دلنشین تنبک درآمیخته شده است.

قیمت ساز تنبک به جهت طراحی و جنس بدنه خاصی که دارد بسیار بالاتر از دیگر سازهای مشابه است.

برای ایججاد صدا و کلیک با انگشت می‌توانید روی پوسته فشار وارد کنید و هرچه فشار بیشتر باشد شدت صدا نیز بالاتر است. تکنیک نواختن متفاوت تنبک وجه تمایز فرهنگ‌های متفاوت بین المللی در مواجهه با این ساز است. (تعرفه آموزش تنبک در قزوین)

با اعمال فشار انگشت می‌توان شدت صدا را افزایش داد، اما انواع ضربه زدن و کلیک کردن بر روی پوسته باعث کاهش تمرکز کلی روی درام می‌شود.

آموزش تنبک در قزوین
آموزش تنبک در قزوین

درخواست آموزش تنبک در قزوین

شاگردان حسین تهرانی از نوازندگان به نام تنبک شامل محمد اسماعیلی، جهانگیر ملک، جمشید کمیرانی و امیر ناصر افتتاح بودند. صدای تنبک برای ایرانیان یادآور موسیقی‌های سنتی و آوازهای معروف و خونگرم است.

شکل ظاهری تنبک همچون یک لیوان شراب پوشیده شده با پوستین است. پوست گوسفند نسبتا گسترده‌ اجازه می‌دهد تا صدای باس کامل و همچنین صدای مختلفی از سه گانه ایجاد شود.

برای آموزش تنبک در قزوین باید زمان زیادی را صرف کنید زیرا این ساز برعکس ظاهر ساده پیچیدگی‌های بسیاری دارد.

نوازندگان امروزی تنبک تکنیک و سبک جدیدی در نواختن این ساز عرضه کرده‌اند نوازندگانی همچون فربد یداللهی، داریوش اسحاقی، مجید خلج و... تنبک به شکل یک لیوان شراب است که روی آن با پوستین پوشیده شده است. تنبک طبل ایرانی و از سازهای سنتی و اصیل ایرانی از دیرباز بوده است.

از سازهای اصیل و سنتی ایران زمین می‌توان به تنبک اشاره کرد.

پایین پوسته تمبک جنسی ضخیم و سخت دارد تا بتواند صدایی متفاوت خلق کند.

برای انجام تکنیک اسنپ در نواختن تنبک از انگشت حلقه و انگشت میانی دست چپ استفاده می‌شود.

آموزش تنبک در قزوین

ضخامت دیواره پوسته تنبک به طور معمول چیزی حدود ۲ سانتی‌متر است.

تنبک مدرن تا قبل از کار حسین تهرانی در دهه ۵۰ وهمچنین نوآوری‌های ناصر فرهنگ‌فر و دیگران به عنوان یک اثر انفرادی مجازی در نظر گرفته نشده بود.

رول نه انگشتی (riz-e-por) مشخص‌ترین صدای تنبک است و تکنیک کاملاً پیچیده برای متخصصین است. برای انجام تکنیک بک انگشتان دست راست را به صورت صاف به لبه پوسته می‌زنند و با دست چپ به لبه پوسته ضربه میزنند.

آموزش تنبک در قزوین
آموزش تنبک در قزوین

برای ساخت تنبک پوست گوسفند را به کمک چسب و قلاب بر روی بدنه می‌کشند.

جنس بدنه تنبک از چوب حکاکی شده است که به صورت معمول این چوب سفت، گره‌دار یا مرمری است. طول تنبک معمولا ۴۳ سانتی‌متر و قطر آن ۲۸ سانتی‌متر است.

نوازندگان تنبک برای ایجاد صدایی خاص از انگشترهای فلزی مخصوص استفاده می‌کنند.

یکی از پیچیده‌ترین تکنیک‌های نواختن ساز تنبک تکنیم رول نه انگشتی است. پوسته تنبک به طور معمول و استاندارد ضخامتی حدود ۲ سانتی‌متر دارد.

به تنبکی که در آفریقا و اروپای شرقی نواخته می‌شود طبل گابلی گفته می‌شود.

موزیک سنتی ایران در جهان شهرت بالایی دارد که پرچم‌دار این موزیک نوای ساز تنبک است.

قسمت پایین پوسته تنبک کمی ضخیم‌تر از دیگر قسمت‌های پوسته تنبک است. - هزینه آموزش تنبک در قزوین.

نوازنده تنبک اکثر نواها را به کمک ضربه زدن با یک یا چند انگشت به نزدیکی لبه تنبک بوجود می‌آورد. ساز تنبک امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است که این امر باعث تکنیکی‌تر شدن این ساز می‌شود.

از لحظه‌ای که هنرجو بتواند ساز را در بغل خود نگه دارد آموزش تنبک در قزوین شروع می‌شود.

نوازندگان مدرن دیدگاه‌های جدیدی نسبت به ساز تنبک بازگو می‌کنند، به عنوان مثال مجید خلج، جمشید محبی، مرتضی عایان، محمد اخوان، داریوش زرگاری، نوید افغاه، فربد یداللهی، داریوش اسحاقی، احمد مستنبت، سحاب تربتی، پدرام خاورزمینی ، سیامک برقی، پژمان اخواص و پژمان حدادی. تکنیک بک در نواختن تنبک با انگشت حلقه یا انگشت وسط انجام می‌شود.

بیشتر ضربات تنبک عمدتا با حرکات مچ دست انجام می‌شود، نه انگشتان.

برای نواختن صداهای خاص کلیک مانند در تنبک نوازنده از انگشترهای فلزی استفاده می‌کند. گلوی تنبک بالای تنبک را به پایین تنبک با یک حفره تو خالی متصل می‌کند.

پرسش‌های متداول درباره آموزش تنبک در قزوین

در ابتدای راه برای یادگیری نحوه دست گرفتن ساز و قرارگیری دستان و انگشتای روی تنبک بهتر است آموزش تنبک در قزوین حضوری برگزار شود.
آموزش تنبک در قزوین نیازمند آگاهی و تسلط هنرجو است پس بهتر است از سنین بالاتر از ۶ سال شروع شود.
هزینه آموزش تنبک در قزوین به تعداد جلسات و تسلط هنرجو بستگی دارد.