آموزش تنبک در تهران | تعرفه سال ۱۴۰۳ + ۱۲ نکته مهم که باید بدانید

تعرفه آموزش تنبک در تهران و هزینه آموزش تنبک در تهران | تعرفه ۱۴۰۳ + بهترین‌ها + 9 نکته جالب که قبل از تصمیم باید بدانید

شاگردان حسین تهرانی از نوازندگان به نام تنبک مشتمل بر محمد اسماعیلی، جهانگیر ملک، جمشید کمیرانی و امیر ناصر افتتاح بودند. آموزش تنبک در تهران احتیاج به زمان و صبر دارد زیرا نواختن تنبک امری پیچیده و تخصصی است. برای اجرای ضرب میانی(میانه) با دست راست، انگشت شست را در سمت تنبک قرار دهید تا دست ثبات باشد. سپس با انگشت حلقه به درام ضربه بزنید تا ۲/۳ انگشت به پوست برخورد کند. حرکت دست چپ شبیه به باک است. بعضی اوقات نوازندگان تنبک برای یک «کلیک» اضافی بر روی پوسته تنبک، انگشترهای انگشت فلزی می‌پوشند.

با اعمال فشار انگشت می‌توان شدت صدا را افزایش داد، اما انواع ضربه زدن و کلیک کردن بر روی پوسته باعث کاهش تمرکز کلی روی درام می‌شود.

طول تنبک به طور معمول ۴۳ سانتی‌متر و قطر آن ۲۸ سانتی‌متر است.

قیمت ساز تنبک به دلیل طراحی و جنس بدنه خاصی که دارد خیلی بالاتر از دیگر سازهای مشابه است.

در طراحی تنبک به لطف کشیدن پوست گوسفند صداهای باس و سه گانه تولید می‌شود. بیشتر ضربات تنبک عمدتا با حرکات مچ دست انجام می‌شود، نه انگشتان.

هنر افرادی همچون حسین تهرانی، ناصر فرهنگ‌فر و... باعث شد تا تنبک مدرن به عنوان یک ساز یک نفره شناخته شود.

در مناطقی از آسیا، اروپای شرقی و آفریقا تنبک‌هایی نواخته می‌شود که به آن طبل گابلی گفته می‌شود.

ساز تنبک یک نماد برای فرهنگ و هنر ایرانیان در تمام جهان است.

برای آنکه نوازنده تسلط بهتری روی ساز داشته باشد باید توانایی نگهداری ساز روی پاهای خود را داشته باشد درنتیجه آموزش تنبک در تهران در سنین متوسط بهتر جواب می‌دهد.

شاگردان حسین تهرانی از نوازندگان به نام تنبک مشتمل بر محمد اسماعیلی، جهانگیر ملک، جمشید کمیرانی و امیر ناصر افتتاح بودند. آموزش تنبک در تهران احتیاج به زمان و صبر دارد زیرا نواختن تنبک امری پیچیده و تخصصی است. برای اجرای ضرب میانی(میانه) با دست راست، انگشت شست را در سمت تنبک قرار دهید تا دست ثبات باشد. سپس با انگشت حلقه به درام ضربه بزنید تا ۲/۳ انگشت به پوست برخورد کند. حرکت دست چپ شبیه به باک است. بعضی اوقات نوازندگان تنبک برای یک «کلیک» اضافی بر روی پوسته تنبک، انگشترهای انگشت فلزی می‌پوشند.

تعرفه آموزش تنبک در تهران

تکنیک نواختن تنبک همچون تعداد نوازندگان این ساز امروزه رو به افزایش است.

آموزش تنبک در تهران
آموزش تنبک در تهران

بیشترین ارتباط با موسیقی سنتی ایران و خاورمیانه را تنبک مدرن داراست.

موسیقی سنتی ایران در جهان شهرت بالایی دارد که پرچم‌دار این موسیقی نوای ساز تنبک است.

یکی از پیچیده‌ترین تکنیک‌های نواختن ساز تنبک تکنیم رول نه انگشتی است.

تعرفه آموزش تنبک در تهران | موسیقی و آواز سنتی ایرانی با صدای دلنشین تنبک درآمیخته شده است.

هزینه آموزش تنبک در تهران

برای راحتی در نواختن تنبک آن را روی پای چپ و زیر بازوی چپ قرار می‌دهند به طوری که انگشتان تسلط خوبی به پوسته ساز داشته باشند.

برای اجرای تکنیک ضرب میانی انگشت شست دست راست را در کنار پوسته بی حرکت کنید. (تعرفه آموزش تنبک در تهران)

اگر در ابتدای آموزش تنبک در تهران به صورت تخصصی این ساز و نحوه نواختن آن را آموزش نبینید در دراز مدت دچار مشکل خواهید شد.

سبک نواختن این ساز با کار استادان عظیم تنبک در قرن گذشته بویژه استاد حسین تهرانی که او را از نوازندگی مدرن تنبک می‌دانند، متفاوت و جذاب‌تر شد. برای نواختن صداهای خاص کلیک مانند در تنبک نوازنده از انگشترهای فلزی استفاده می‌کند.

تنبک‌زن نواختن انفرادی را انجام می‌دهد که ده دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد. شکل ظاهری تنبک همچون یک لیوان شراب پوشیده شده با پوستین است.

برای آموزش تنبک در تهران باید زمان زیادی را صرف کنید زیرا این ساز برعکس ظاهر ساده پیچیدگی‌های بسیاری دارد. پوست گوسفند نسبتا گسترده‌ اجازه می‌دهد تا صدای باس کامل و همچنین صدای متنوعی از سه گانه خلق شود.

یک نوازنده متخصص تنبک می‌توانید تکنیک پیچیده رول نه انگشتی را به آسانی اجرا کند.

برای ساخت تنبک پوست گوسفند را به کمک چسب و قلاب بر روی بدنه می‌کشند. قیمت بالای ساز تنبک به دلیل طراحی ظاهری و جنس بدنه آن است.

برای نواختن تنبک با تکنیک اسنپ دو انگشت حلقه و میانی را به هم بچسبانید و به لبه پوسته بزنید.

برای انجام تکنیک بک انگشتان دست راست را به صورت صاف به لبه پوسته می‌زنند و با دست چپ به لبه پوسته ضربه میزنند. - درخواست آموزش تنبک در تهران.

بهترین آموزش تنبک در تهران

تنبک طبل ایرانی و از سازهای سنتی و اصیل ایرانی از دیرباز بوده است. به تنبکی که در آفریقا و اروپای شرقی نواخته می‌شود طبل گابلی گفته می‌شود.

ساز تنبک امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است که این امر باعث تکنیکی‌تر شدن این ساز می‌شود.

پوسته تنبک به طور معمول و استاندارد ضخامتی حدود ۲ سانتی‌متر دارد.

آموزش تنبک در تهران
آموزش تنبک در تهران

پوسته رویی تنبک از جنس پوست گوسفند است که با چسب یا قلاب فیکس شده است.

نوازنده تنبک اکثر نواها را به کمک ضربه زدن با یک یا چند انگشت به نزدیکی لبه تنبک بوجود می‌آورد. پوسته‌ای که روی تنبک کشیده می‌شود معمولا ضخامتی حدود ۲ سانتی‌متر دارد.

تنبک برای تمام گروه‌های سنتی مناسب است اما بهتر است آموزش تنبک در تهران را از سنین بالا ۶ سال شروع کنید.

تنبک که به طبل ایرانی نیز شهرت دارد از سازهای اصیل ایرانیان است.

تن باس روی تنبک توسط نوک انگشتان دست راست انجام می‌شود. پاشنه دست به لبه تنبک برخورد می‌کند و نوک انگشتان پوست را لمس می‌کند.

تا قبل از دهه پنجاه و ظهور افرادی همچون حسین تهرانی ساز تنبک به عنوان یک اثر انفرادی مجازی در نظر گفته نمی‌شد. یکی از نوازندگان به نام تنبک حسین تهرانی است که شاگردانی همچون جهانگیر ملک، امیر ناصر افتتاح و... داشته است.

تکنیک اسنپ(پلنگ) شبیه به چسبیدن انگشت به هم است. با همه انگشتان می‌شود این کار را انجام داد، اما در حال حاضر از رایج‌ترین آنها، حلقه و انگشت میانی دست چپ استفاده کنید. انگشت در مقابل انگشت شست قرار گرفته و سپس در مقابل لبه قرار می‌گیرد. می‌شودید از انگشت حلقه و انگشت میانی برای انجام دو ضربه پشت سر هم استفاده کنید.

با وجود شباهت‌های ظاهری نوع‌ها تنبک در سراسر جهان اما تکنیک نواختن این ساز در نواحی متنوع متمایز است.

پرسش‌های متداول درباره آموزش تنبک در تهران

آموزش تنبک در تهران نیازمند آگاهی و تسلط هنرجو است پس بهتر است از سنین بالاتر از ۶ سال شروع شود.
هزینه آموزش تنبک در تهران به تعداد جلسات و تسلط هنرجو بستگی دارد.
در ابتدای راه برای یادگیری نحوه دست گرفتن ساز و قرارگیری دستان و انگشتای روی تنبک بهتر است آموزش تنبک در تهران حضوری برگزار شود.