آموزش تنبک در دزفول | ۵ موضوع مهم که نمی‌دانید چیست؟ + تخفیف برای شما

هزینه آموزش تنبک در دزفول و تعرفه آموزش تنبک در دزفول | تخفیف + بهترین متخصص‌ها + چطور بهترین را انتخاب کنیم؟

یکی از پیچیده‌ترین تکنیک‌های نواختن ساز تنبک تکنیم رول نه انگشتی است. از لحظه‌ای که هنرجو بتواند ساز را در بغل خود نگه دارد آموزش تنبک در دزفول شروع می‌شود.

نوازنده تنبک اکثر نواها را به وسیله ضربه زدن با یک یا چند انگشت به نزدیکی لبه تنبک بوجود می‌آورد.

تنبک به جهت جنس بدنه‌ای که داراست جزو سازهای پرهزینه و گران قیمت محسوب می‌گردد. قیمت بالای ساز تنبک به دلیل طراحی ظاهری و جنس بدنه آن است.

حسین تهرانی که از نوازندگان به نام مدرن تنبک است سبک نواختن این ساز را دگرگون کرد. تنبک یک طبل یک سره به طول ۴۳ سانتی‌متر با قطر ۲۸ سانتی‌متر است. محمد اسماعیلی، جمشید کمیرانی و... از شاگردان یکی از برجسته‌ترین تنبک‌نوازان ایران یعنی حسین تهرانی بوده‌اند.

طرح‌های حکاکی شده بر بروی بدنه تنبک نقوش هندسی مانند قلاب، الماس یا مارپیچ است.

برای ایجاد صدای باس و صداهای مختلف سه گانه از پوست گوسفند کشیده شده در تنبک استفاده می‌کنند.

پوسته تنبک به طور معمول و استاندارد ضخامتی حدود ۲ سانتی‌متر دارد.

یکی از نوازندگان به نام تنبک حسین تهرانی است که شاگردانی همچون جهانگیر ملک، امیر ناصر افتتاح و... داشته است. (آموزش تنبک در دزفول)

برای راحتی در نواختن تنبک آن را روی پای چپ و زیر بازوی چپ قرار می‌دهند به طوری که انگشتان تسلط خوبی به پوسته ساز داشته باشند.

هزینه آموزش تنبک در دزفول

گلوی تنبک بالای تنبک را به پایین تنبک با یک حفره تو تهی متصل می‌کند.

تنبک مدرن امروزی بیشترین رابطه را با موسیقی ایران و خاورمیانه دارد. آموزش تنبک در دزفول احتیاج به زمان و صبر دارد زیرا نواختن تنبک امری پیچیده و تخصصی است.

آموزش تنبک در دزفول
آموزش تنبک در دزفول

در حالی که نوازنده تنبک از یک یا چند انگشت و یا کف دست خود بر روی تنبک استفاده می‌کند اما اغلب در نزدیکی لبه تنبک استفاده می‌شود.

سبک نواختن این ساز با کار استادان بزرگ تنبک در قرن گذشته بویژه استاد حسین تهرانی که او را از نوازندگی مدرن تنبک می‌دانند، متمایز و جذاب‌تر شد.

تکنیک نواختن تنبک همچون تعداد نوازندگان این ساز امروزه رو به افزایش است.

تنبک طبل ایرانی و از سازهای سنتی و اصیل ایرانی از دیرباز بوده است.

مدت زمان تک‌نوازی ساز تنبک به طور متوسط ده دقیقه است و گاها بیشتر از این مقدار هم به طول می‌انجامد.

بهترین متخصص‌ها

برای آموزش تنبک در دزفول باید از یک استاد خبره و متخصص استفاده کنید تا به شما نحوه قرارگیری ساز و دستانتان روی ساز را آموزش بدهد.

با اعمال فشار انگشت می‌توان شدت صدا را افزایش داد، اما انواع ضربه زدن و کلیک کردن بر روی پوسته باعث کاهش تمرکز کلی روی درام می‌شود.

از سازهای با اصالت و سنتی ایران زمین می‌توان به تنبک اشاره کرد.

در یادگیری سازهای کوبه‌ای نحوه گرفتن ساز و قرارگیری دستان روی ساز نقش اساسی دارد درنتیجه آموزش تنبک در دزفول نیازمند یک استاد کارآزموده است.

با ضربه زدن به پوسته تنبک می‌توان شدت صدا را زیاد کرد اما هرچقدر ضربه بیشتر شود تمرکز روی درام کمتر می‌شود. تنبک به شکل یک لیوان شراب است که روی آن با پوستین پوشیده شده است. - آموزش تنبک در دزفول.

تکنیک اسنپ(پلنگ) شبیه به چسبیدن انگشت به هم است. با همه انگشتان می‌شود این کار را انجام داد، اما در حال حاضر از رایج‌ترین آنها، حلقه و انگشت میانی دست چپ استفاده کنید. انگشت در مقابل انگشت شست قرار گرفته و سپس در مقابل لبه قرار می‌گیرد. می‌شودید از انگشت حلقه و انگشت میانی برای انجام دو ضربه پشت سر هم استفاده کنید. گلو تنبک تقریباً استوانه‌ای است و قسمت بالای (بدن) حفره را به پایه توخالی متصل می‌کند(خود گلو که قسمت داخلی آن دهانه کوچک را تشکیل می‌دهد).

پژمان اخواص، مرتضا عایان، نوید افغاه و... از نوازندگان برجسته تنبک مدرن هستند. - آموزش تنبک در دزفول.

درخواست آموزش تنبک در دزفول

پایین پوسته تمبک جنسی قطور و سخت دارد تا بتواند صدایی متمایز ایجاد کند.

ضخامت دیواره پوسته تنبک به طور معمول چیزی حدود ۲ سانتی‌متر است.

تنبک یک ساز کوبه‌ای اصیل است که در موسیقی سنتی ایرانی نقش پررنگی دارد.

پوست گوسفند نسبتا گسترده‌ اجازه می‌دهد تا صدای باس کامل و همچنین صدای متنوعی از سه گانه ایجاد شود. در بین قسمت‌های متنوع پوسته تنبک قسمت پایین پوسته ضخیم‌تر از دیگر قسمت‌هاست.

برای آموزش تنبک در دزفول باید زمان زیادی را صرف کنید زیرا این ساز برعکس ظاهر ساده پیچیدگی‌های بسیاری دارد.

آموزش تنبک در دزفول
آموزش تنبک در دزفول

ساز تنبک یک نماد برای فرهنگ و هنر ایرانیان در تمام جهان است. تنبک برای تمام گروه‌های سنتی مناسب است اما بهتر است آموزش تنبک در دزفول را از سنین بالا ۶ سال شروع کنید.

تنبک مدرن تا پیش از کار حسین تهرانی در دهه ۵۰ وهمچنین نوآوری‌های ناصر فرهنگ‌فر و دیگران به عنوان یک اثر یک نفره مجازی در نظر گرفته نشده بود.

صدای تنبک برای ایرانیان یادآور موسیقی‌های سنتی و آوازهای معروف و خونگرم است. برای انجام تکنیک بک انگشتان دست راست را به صورت صاف به لبه پوسته می‌زنند و با دست چپ به لبه پوسته ضربه میزنند. موزیک و آواز سنتی ایرانی با صدای دلنشین تنبک درآمیخته شده است.

گردن تنبک را روی پای چپ خود قرار دهید. بازوی چپ روی بدنه تنبک قرار دارد به طوری که انگشتان دست به راحتی به پوست برسند. نوازندگان مدرن دیدگاه‌های جدیدی نسبت به ساز تنبک بازگو می‌کنند، به عنوان مثال مجید خلج، جمشید محبی، مرتضی عایان، محمد اخوان، داریوش زرگاری، نوید افغاه، فربد یداللهی، داریوش اسحاقی، احمد مستنبت، سحاب تربتی، پدرام خاورزمینی ، سیامک برقی، پژمان اخواص و پژمان حدادی.

امروزه نوازندگان مدرن تنبک در حال افزایش می‌باشند و تکنیک نواختن این ساز روز به روز پیشرفت می‌کند.

نوازندگان تنبک برای ایجاد صدایی خاص از انگشترهای فلزی مخصوص استفاده می‌کنند. برای نواختن تن باس با تنبک از نوک انگشتان دست راست استفاده می‌شود.

یکی از پیچیده‌ترین تکنیک‌های نواختن ساز تنبک تکنیم رول نه انگشتی است. از لحظه‌ای که هنرجو بتواند ساز را در بغل خود نگه دارد آموزش تنبک در دزفول شروع می‌شود.

پوسته رویی تنبک از جنس پوست گوسفند است که با چسب یا قلاب بی حرکت شده است.

پرسش‌های متداول درباره آموزش تنبک در دزفول

در ابتدای راه برای یادگیری نحوه دست گرفتن ساز و قرارگیری دستان و انگشتای روی تنبک بهتر است آموزش تنبک در دزفول حضوری برگزار شود.
آموزش تنبک در دزفول نیازمند آگاهی و تسلط هنرجو است پس بهتر است از سنین بالاتر از ۶ سال شروع شود.
هزینه آموزش تنبک در دزفول به تعداد جلسات و تسلط هنرجو بستگی دارد.