آموزش تنبک در کرمان | کد تخفیف برای شما + بهترین‌ها

تعرفه آموزش تنبک در کرمان و هزینه آموزش تنبک در کرمان | چطور انتخابی عالی کنیم؟ + تخفیف + بهترین‌ها

برای خواندن سریع هر بخش آن را لمس کنید:

تنبک برای تمام گروه‌های سنتی در خور است اما بهتر است آموزش تنبک در کرمان را از سنین بالا ۶ سال شروع کنید.

پوسته تنبک معمولا و استاندارد ضخامتی حدود ۲ سانتی‌متر دارد. تنبک مدرن تا قبل از کار حسین تهرانی در دهه ۵۰ وهمچنین نوآوری‌های ناصر فرهنگ‌فر و دیگران به عنوان یک اثر یک نفره مجازی در نظر گرفته نشده بود.

تنبک به خاطر جنس بدنه‌ای که داراست جزو سازهای پرهزینه و گران‌قیمت قیمت محسوب می‌گردد.

برای آموزش تنبک در کرمان باید زمان زیادی را صرف کنید زیرا این ساز برعکس ظاهر ساده پیچیدگی‌های بسیاری دارد. (تعرفه آموزش تنبک در کرمان)

بک با انگشت حلقه یا با انگشت وسط انجام می‌شود. انگشتان دست راست خود را صاف کنید و به لبه پوست بزنید. برای دست چپ، دست خود را (اما نه بازو) از درام بلند کنید، یک حرکت سریع را به سمت پایین انجام دهید و انگشتان خود را به لبه بزنید. مراقب باشید که هر دو دست انگشتان را روی پوست فشار ندهید.

در گذشته تنبک به شیوه‌ای متفاوت نواخته میشد که با ظهور افرادی همچون حسین تهرانی سبک مدرن تنبک ابداع شد.

هزینه آموزش تنبک در کرمان | به تنبکی که در آفریقا و اروپای شرقی نواخته می‌شود طبل گابلی گفته می‌شود.

برای نواختن تنبک باید با حرکات مچ دست پیش بروید نه انگشتان دست.

آموزش تنبک در کرمان | قیمت بالای ساز تنبک به دلیل طراحی ظاهری و جنس بدنه آن است.

در یادگیری سازهای کوبه‌ای نحوه گرفتن ساز و قرارگیری دستان روی ساز نقش کلیدی دارد درنتیجه آموزش تنبک در کرمان نیازمند یک استاد باتجربه است.

تعرفه آموزش تنبک در کرمان

رول نه انگشتی (riz-e-por) مشخص‌ترین صدای تنبک است و تکنیک کاملاً پیچیده برای متخصصین است.

تکنیک اسنپ(پلنگ) شبیه به چسبیدن انگشت به هم است. با همه انگشتان می‌توان این کار را انجام داد، اما در حال حاضر از رایج‌ترین آنها، حلقه و انگشت میانی دست چپ استفاده کنید. انگشت در مقابل انگشت شست قرار گرفته و سپس در مقابل لبه قرار می‌گیرد. می‌توانید از انگشت حلقه و انگشت میانی برای انجام دو ضربه پشت سر هم استفاده کنید.

برای نواختن صداهای خاص کلیک مانند در تنبک نوازنده از انگشترهای فلزی استفاده می‌کند. در اکثر آوازهای سنتی ایرانی صدای گرم تنبک با بالا پایین‌های خاصض نقشی دارای اهمیت دارد. هرچند شباهت‌هایی در بین همه تنبک‌های مخصوص نواحی متفاوت وجود دارد، اما تکنیک‌های نواختن تنبک با بسیاری از درام‌های مخصوص متفاوت است.

برای اجرای تکنیک ضرب میانی انگشت شست دست راست را در کنار پوسته فیکس کنید. برای انجام تکنیک بک انگشتان دست راست را به صورت صاف به لبه پوسته می‌زنند و با دست چپ به لبه پوسته ضربه میزنند.

تنبک برای تمام گروه‌های سنتی در خور است اما بهتر است آموزش تنبک در کرمان را از سنین بالا ۶ سال شروع کنید. (هزینه آموزش تنبک در کرمان)

آموزش تنبک در کرمان
آموزش تنبک در کرمان

تنبک به شکل یک لیوان شراب است که روی آن با پوستین پوشیده شده است. تنبک‌زن نواختن تک نفره را انجام می‌دهد که ده دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد.

با اعمال فشار انگشت می‌توان شدت صدا را افزایش داد، اما نوع‌ها ضربه زدن و کلیک کردن بر روی پوسته باعث کاهش تمرکز کلی روی درام می‌شود.

در حالی که نوازنده تنبک از یک یا چند انگشت و یا کف دست خود بر روی تنبک استفاده می‌کند اما اغلب در نزدیکی لبه تنبک استفاده می‌شود. از لحظه‌ای که هنرجو بتواند ساز را در بغل خود نگه دارد آموزش تنبک در کرمان شروع می‌شود.

شماره تماس فوری

پرچم فرهنگ و هنر ایران در جهان ساز منحصر به فرد تنبک است. نواختن تنبک به صورت انفرادی معمولا ده دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد. (تعرفه آموزش تنبک در کرمان)

جنس بدنه تنبک از چوب حکاکی شده است که معمولا این چوب سفت، گره‌دار یا مرمری است.

تنبک مانند دیگر سازهای کوبه‌ای پیچیده و خاص است درنتیجه آموزش تنبک در کرمان نیازمند تلاش بسیاریست.

تکنیک نواختن متفاوت تنبک وجه تمایز فرهنگ‌های متفاوت بین المللی در مواجهه با این ساز است.

قسمت وسط تنبک که تقریبا استوانه‌ای شکل است را گلوی تنبک می‌گویند.

تکنیک نواختن تنبک همچون تعداد نوازندگان این ساز امروزه رو به افزایش است.

آموزش تنبک در کرمان

تن باس تنبک با برخورد پاشنه دست راست و نوک انگشتان این دست با پوسته بوجود می‌آید. هنر افرادی همچون حسین تهرانی، ناصر فرهنگ‌فر و... باعث شد تا تنبک مدرن به عنوان یک ساز انفرادی شناخته شود. نوازندگان مدرن دیدگاه‌های جدیدی نسبت به ساز تنبک بازگو می‌کنند، به عنوان مثال مجید خلج، جمشید محبی، مرتضی عایان، محمد اخوان، داریوش زرگاری، نوید افغاه، فربد یداللهی، داریوش اسحاقی، احمد مستنبت، سحاب تربتی، پدرام خاورزمینی ، سیامک برقی، پژمان اخواص و پژمان حدادی.

آموزش تنبک در کرمان
آموزش تنبک در کرمان

طبل‌های گابلی ​​شکل در مناطق مختلف آسیا، اروپای شرقی و آفریقا نواخته می‌شوند.

موزیک سنتی ایران در جهان شهرت بالایی دارد که پرچم‌دار این موزیک نوای ساز تنبک است. پوست گوسفند با چسب، قلاب یا هر دو کشیده شده و ایمن می‌شود و تنبک را تشکیل می‌دهد.

صدای تنبک برای ایرانیان یادآور موسیقی‌های سنتی و آوازهای مشهور و خونگرم است.

شکل ظاهری تنبک همچون یک لیوان شراب پوشیده شده با پوستین است.

بهترین آموزش تنبک در کرمان | طول تنبک به صورت معمول ۴۳ سانتی‌متر و قطر آن ۲۸ سانتی‌متر است.

نوازندگان امروزی تنبک تکنیک و سبک جدیدی در نواختن این ساز عرضه کرده‌اند نوازندگانی همچون فربد یداللهی، داریوش اسحاقی، مجید خلج و... (هزینه آموزش تنبک در کرمان)

ابعاد یک تنبک عادی و استاندارد ۴۳ سانتی‌متر در ۲۸ سانتی‌متر است. قسمت پایین پوسته تنبک کمی ضخیم‌تر از دیگر قسمت‌های پوسته تنبک است.

اگر در ابتدای آموزش تنبک در کرمان به صورت تخصصی این ساز و نحوه نواختن آن را آموزش نبینید در دراز مدت دچار مشکل خواهید شد.

تنبک مدرن نوین بیشترین ارتباط را با موزیک ایران و خاورمیانه دارد.

برای نواختن ساز تنبک ساز را روی پای چپ قرار داده و بازوی چپ را روی بدنه تنبک بگذارید.

برای راحتی در نواختن تنبک آن را روی پای چپ و زیر بازوی چپ قرار می‌دهند به طوری که انگشتان تسلط خوبی به پوسته ساز داشته باشند.

نوازنده تنبک اکثر نواها را به کمک ضربه زدن با یک یا چند انگشت به نزدیکی لبه تنبک بوجود می‌آورد. برای انجام تکنیک اسنپ در نواختن تنبک از انگشت حلقه و انگشت میانی دست چپ استفاده می‌شود.

پرسش‌های متداول درباره آموزش تنبک در کرمان

در ابتدای راه برای یادگیری نحوه دست گرفتن ساز و قرارگیری دستان و انگشتای روی تنبک بهتر است آموزش تنبک در کرمان حضوری برگزار شود.
آموزش تنبک در کرمان نیازمند آگاهی و تسلط هنرجو است پس بهتر است از سنین بالاتر از ۶ سال شروع شود.
هزینه آموزش تنبک در کرمان به تعداد جلسات و تسلط هنرجو بستگی دارد.