آموزش تنبک در سنندج | تعرفه‌های سال ۱۴۰۱ + بهترین متخصص‌ها

بهترین آموزش تنبک در سنندج و تعرفه آموزش تنبک در سنندج | تماس فوری + بهترین متخصص‌ها + تعرفه ۱۴۰۱

برای خواندن سریع هر بخش آن را لمس کنید:

برای آموزش تنبک در سنندج باید از یک استاد متبحر و متخصص استفاده کنید تا به شما نحوه قرارگیری ساز و دستانتان روی ساز را آموزش بدهد. پایین پوسته تمبک جنسی کلفت و سخت دارد تا بتواند صدایی متفاوت ایجاد کند.

یک شراب از جنس چوب که با پوستین پوشیده شده را تصور کنید، این شکل ظاهری تنبک است. موسیقی و آواز سنتی ایرانی با صدای دلنشین تنبک درآمیخته شده است.

برای آموزش تنبک در سنندج باید از یک استاد متبحر و متخصص استفاده کنید تا به شما نحوه قرارگیری ساز و دستانتان روی ساز را آموزش بدهد. پایین پوسته تمبک جنسی کلفت و سخت دارد تا بتواند صدایی متفاوت ایجاد کند.

طبل‌های گابلی ​​شکل در مناطق مختلف آسیا، اروپای شرقی و آفریقا نواخته می‌شوند. (درخواست آموزش تنبک در سنندج)

در نواختن تنبک حرکات انگشتان کارایی ندارد بلکه حرکات مچ دست تعیین‌کننده هستند.

تکنیک بک در نواختن تنبک با انگشت حلقه یا انگشت وسط انجام می‌شود. برای ایجاد صدای باس و صداهای متنوع سه گانه از پوست گوسفند کشیده شده در تنبک استفاده می‌کنند. - تعرفه آموزش تنبک در سنندج.

اگر در ابتدای آموزش تنبک در سنندج به صورت تخصصی این ساز و نحوه نواختن آن را آموزش نبینید در دراز مدت دچار مشکل خواهید شد.

آموزش تنبک در سنندج | موزیک سنتی ایران در جهان شهرت بالایی دارد که پرچم‌دار این موزیک نوای ساز تنبک است.

آموزش تنبک در سنندج احتیاج به زمان و صبر دارد زیرا نواختن تنبک امری پیچیده و تخصصی است.

بهترین آموزش تنبک در سنندج

تکنیک اسنپ(پلنگ) شبیه به چسبیدن انگشت به هم است. با همه انگشتان می‌شود این کار را انجام داد، اما در حال حاضر از رایج‌ترین آنها، حلقه و انگشت میانی دست چپ استفاده کنید. انگشت در مقابل انگشت شست قرار گرفته و سپس در مقابل لبه قرار می‌گیرد. می‌شودید از انگشت حلقه و انگشت میانی برای انجام دو ضربه پشت سر هم استفاده کنید.

تکنیک ضرب میانی در نواختن تنبک با ۲/۳ انگشت حلقه دست انجام می‌شود.

آموزش تنبک در سنندج
آموزش تنبک در سنندج

پوست گوسفند نسبتا گسترده‌ اجازه می‌دهد تا صدای باس کامل و همچنین صدای مختلفی از سه گانه ایجاد شود. حسین تهرانی که از نوازندگان به نام مدرن تنبک است سبک نواختن این ساز را دگرگون کرد. برای راحتی در نواختن تنبک آن را روی پای چپ و زیر بازوی چپ قرار می‌دهند به طوری که انگشتان تسلط خوبی به پوسته ساز داشته باشند.

نوازندگان مدرن دیدگاه‌های جدیدی نسبت به ساز تنبک بازگو می‌کنند، به عنوان مثال مجید خلج، جمشید محبی، مرتضی عایان، محمد اخوان، داریوش زرگاری، نوید افغاه، فربد یداللهی، داریوش اسحاقی، احمد مستنبت، سحاب تربتی، پدرام خاورزمینی ، سیامک برقی، پژمان اخواص و پژمان حدادی. محمد اسماعیلی، جمشید کمیرانی و... از شاگردان یکی از برجسته‌ترین تنبک‌نوازان ایران یعنی حسین تهرانی بوده‌اند.

برای نواختن تنبک از یک یا چند انگشت و در بعضی موارد از کف دست استفاده می‌شود.

ساز تنبک امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است که این امر باعث تکنیکی‌تر شدن این ساز می‌شود.

طرح‌های حکاکی شده بر بروی بدنه تنبک نقوش هندسی مانند قلاب، الماس یا مارپیچ است. تن باس تنبک با برخورد پاشنه دست راست و نوک انگشتان این دست با پوسته بوجود می‌آید.

تعرفه ۱۴۰۱

تنبک را می‌توان عضو اصلی خانواده سازهای کوبه‌ای و یکی از اصلی‌ترین اعضای موسیقی سنتی ایرانی دانست.

ابعاد یک تنبک عادی و استاندارد ۴۳ سانتی‌متر در ۲۸ سانتی‌متر است. برای نواختن صداهای خاص کلیک مانند در تنبک نوازنده از انگشترهای فلزی استفاده می‌کند.

تنبک مانند دیگر سازهای کوبه‌ای پیچیده و خاص است درنتیجه آموزش تنبک در سنندج نیازمند تلاش بسیاریست.

ساز تنبک یک نماد برای فرهنگ و هنر ایرانیان در تمام جهان است. تنبک برای تمام گروه‌های سنتی مناسب است اما بهتر است آموزش تنبک در سنندج را از سنین بالا ۶ سال شروع کنید.

هزینه آموزش تنبک در سنندج | نوازنده تنبک اکثر نواها را به کمک ضربه زدن با یک یا چند انگشت به نزدیکی لبه تنبک بوجود می‌آورد.

تنبک‌زن نواختن انفرادی را انجام می‌دهد که ده دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد.

طول تنبک به طور معمول ۴۳ سانتی‌متر و قطر آن ۲۸ سانتی‌متر است.

از لحظه‌ای که هنرجو بتواند ساز را در بغل خود نگه دارد آموزش تنبک در سنندج شروع می‌شود. تا پیش از دهه پنجاه و ظهور افرادی همچون حسین تهرانی ساز تنبک به عنوان یک اثر یک نفره مجازی در نظر گفته نمی‌شد. نواختن تنبک به صورت انفرادی به صورت معمول ده دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد.

هزینه آموزش تنبک در سنندج

با ضربه زدن به پوسته تنبک می‌توان شدت صدا را زیاد کرد اما هرچقدر ضربه بیشتر شود تمرکز روی درام کمتر می‌شود.

آموزش تنبک در سنندج
آموزش تنبک در سنندج

تکنیک نواختن تنبک همچون تعداد نوازندگان این ساز این روزها رو به افزایش است.

بیشترین رابطه با موزیک سنتی ایران و خاورمیانه را تنبک مدرن داراست.

بک با انگشت حلقه یا با انگشت وسط انجام می‌شود. انگشتان دست راست خود را صاف کنید و به لبه پوست بزنید. برای دست چپ، دست خود را (اما نه بازو) از درام بلند کنید، یک حرکت سریع را به سمت پایین انجام دهید و انگشتان خود را به لبه بزنید. مراقب باشید که هر دو دست انگشتان را روی پوست فشار ندهید. - هزینه آموزش تنبک در سنندج.

قیمت ساز تنبک به دلیل طراحی و جنس بدنه خاصی که دارد بسیار بالاتر از دیگر سازهای مشابه است. - تعرفه آموزش تنبک در سنندج.

سبک نواختن این ساز با کار استادان بزرگ تنبک در قرن گذشته بویژه استاد حسین تهرانی که او را از نوازندگی مدرن تنبک می‌دانند، متفاوت و جذاب‌تر شد.

گلوی تنبک بالای تنبک را به پایین تنبک با یک حفره تو خالی متصل می‌کند.

با اعمال فشار انگشت می‌شود شدت صدا را افزایش داد، اما انواع ضربه زدن و کلیک کردن بر روی پوسته باعث کاهش تمرکز کلی روی درام می‌شود. (آموزش تنبک در سنندج)

پژمان اخواص، مرتضا عایان، نوید افغاه و... از نوازندگان برجسته تنبک مدرن هستند.

هرچند شباهت‌هایی در بین همه تنبک‌های مخصوص نواحی متفاوت وجود دارد، اما تکنیک‌های نواختن تنبک با بسیاری از درام‌های مخصوص متفاوت است.

برای نواختن تن باس با تنبک از نوک انگشتان دست راست استفاده می‌شود.

قسمت وسط تنبک که تقریبا استوانه‌ای شکل است را گلوی تنبک می‌گویند. (بهترین آموزش تنبک در سنندج)

درخواست آموزش تنبک در سنندج | تنبک یک ساز کوبه‌ای اصیل است که در موسیقی سنتی ایرانی نقش پررنگی دارد. هنر افرادی همچون حسین تهرانی، ناصر فرهنگ‌فر و... باعث شد تا تنبک مدرن به عنوان یک ساز تک نفره شناخته شود.

پرسش‌های متداول درباره آموزش تنبک در سنندج

در ابتدای راه برای یادگیری نحوه دست گرفتن ساز و قرارگیری دستان و انگشتای روی تنبک بهتر است آموزش تنبک در سنندج حضوری برگزار شود.
آموزش تنبک در سنندج نیازمند آگاهی و تسلط هنرجو است پس بهتر است از سنین بالاتر از ۶ سال شروع شود.
هزینه آموزش تنبک در سنندج به تعداد جلسات و تسلط هنرجو بستگی دارد.