آموزش تنبک در شهریار | تعرفه سال ۱۴۰۱ + بهترین‌ها

بهترین آموزش تنبک در شهریار و درخواست آموزش تنبک در شهریار | بهترین متخصص‌ها + 12 موضوع مهم چیست؟ + شماره تماس فوری

در یادگیری سازهای کوبه‌ای نحوه گرفتن ساز و قرارگیری دستان روی ساز نقش کلیدی دارد درنتیجه آموزش تنبک در شهریار نیازمند یک استاد حاذق است.

در نواختن تنبک حرکات انگشتان کارایی ندارد بلکه حرکات مچ دست تعیین‌کننده هستند. برای راحتی در نواختن تنبک آن را روی پای چپ و زیر بازوی چپ قرار می‌دهند به طوری که انگشتان تسلط خوبی به پوسته ساز داشته باشند.

پوست گوسفند نسبتا گسترده‌ اجازه می‌دهد تا صدای باس کامل و همچنین صدای مختلفی از سه گانه خلق شود.

رول نه انگشتی (riz-e-por) مشخص‌ترین صدای تنبک است و تکنیک کاملاً پیچیده برای متخصصین است.

تا پیش از دهه پنجاه و ظهور افرادی همچون حسین تهرانی ساز تنبک به عنوان یک اثر انفرادی مجازی در نظر گفته نمی‌شد.

قیمت ساز تنبک به دلیل طراحی و جنس بدنه خاصی که دارد خیلی بالاتر از دیگر سازهای مشابه است.

برای آنکه نوازنده تسلط بهتری روی ساز داشته باشد باید توانایی حفظ ساز روی پاهای خود را داشته باشد درنتیجه آموزش تنبک در شهریار در سنین متوسط بهتر جواب می‌دهد.

به تنبکی که در آفریقا و اروپای شرقی نواخته می‌شود طبل گابلی گفته می‌شود.

یکی از نوازندگان به نام تنبک حسین تهرانی است که شاگردانی همچون جهانگیر ملک، امیر ناصر افتتاح و... داشته است. (هزینه آموزش تنبک در شهریار)

بهترین آموزش تنبک در شهریار

برای ساخت تنبک پوست گوسفند را به کمک چسب و قلاب بر روی بدنه می‌کشند.

آموزش تنبک در شهریار
آموزش تنبک در شهریار

با ضربه زدن به پوسته تنبک می‌شود شدت صدا را زیاد کرد اما هرچقدر ضربه بیشتر شود تمرکز روی درام کمتر می‌شود. موزیک و آواز سنتی ایرانی با صدای دلنشین تنبک درآمیخته شده است.

با وجود شباهت‌های ظاهری انواع تنبک در سراسر جهان اما تکنیک نواختن این ساز در نواحی مختلف متفاوت است. پایین پوسته تمبک جنسی ضخیم و سخت دارد تا بتواند صدایی متمایز ایجاد کند.

تنبک مدرن نوین بیشترین رابطه را با موزیک ایران و خاورمیانه دارد.

پرچم فرهنگ و هنر ایران در جهان ساز منحصر به فرد تنبک است.

درخواست آموزش تنبک در شهریار | برای انجام تکنیک اسنپ در نواختن تنبک از انگشت حلقه و انگشت میانی دست چپ استفاده می‌شود. برای اجرای ضرب میانی(میانه) با دست راست، انگشت شست را در سمت تنبک قرار دهید تا دست ثبات باشد. سپس با انگشت حلقه به درام ضربه بزنید تا ۲/۳ انگشت به پوست برخورد کند. حرکت دست چپ شبیه به باک است.

ابعاد یک تنبک معمولی و استاندارد ۴۳ سانتی‌متر در ۲۸ سانتی‌متر است.

شاگردان حسین تهرانی از نوازندگان به نام تنبک شامل محمد اسماعیلی، جهانگیر ملک، جمشید کمیرانی و امیر ناصر افتتاح بودند. در بین قسمت‌های متنوع پوسته تنبک قسمت پایین پوسته ضخیم‌تر از دیگر قسمت‌هاست.

میزان ضخامت جداره پوسته تنبک به طور معمول چیزی حدود ۲ سانتی‌متر است. تنبک را می‌شود عضو اصلی خانواده سازهای کوبه‌ای و یکی از کلیدی‌ترین اعضای موزیک سنتی ایرانی دانست.

درخواست آموزش تنبک در شهریار

برای نواختن تن باس با تنبک از نوک انگشتان دست راست استفاده می‌شود.

حسین تهرانی که از نوازندگان به نام مدرن تنبک است سبک نواختن این ساز را دگرگون کرد.

نوازنده تنبک اکثر نواها را به کمک ضربه زدن با یک یا چند انگشت به نزدیکی لبه تنبک بوجود می‌آورد. هنر افرادی همچون حسین تهرانی، ناصر فرهنگ‌فر و... باعث شد تا تنبک مدرن به عنوان یک ساز تک نفره شناخته شود.

ساز تنبک امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است که این امر باعث تکنیکی‌تر شدن این ساز می‌شود. تنبک یک طبل یک سره به طول ۴۳ سانتی‌متر با قطر ۲۸ سانتی‌متر است.

در یادگیری سازهای کوبه‌ای نحوه گرفتن ساز و قرارگیری دستان روی ساز نقش کلیدی دارد درنتیجه آموزش تنبک در شهریار نیازمند یک استاد حاذق است.

از لحظه‌ای که هنرجو بتواند ساز را در بغل خود نگه دارد آموزش تنبک در شهریار شروع می‌شود.

تعرفه آموزش تنبک در شهریار

با اعمال فشار انگشت می‌شود شدت صدا را افزایش داد، اما نوع‌ها ضربه زدن و کلیک کردن بر روی پوسته باعث کاهش تمرکز کلی روی درام می‌شود. آموزش تنبک در شهریار احتیاج به زمان و صبر دارد زیرا نواختن تنبک امری پیچیده و تخصصی است. برای آموزش تنبک در شهریار باید زمان زیادی را صرف کنید زیرا این ساز برعکس ظاهر ساده پیچیدگی‌های بسیاری دارد. در گذشته تنبک به شیوه‌ای متفاوت نواخته میشد که با ظهور افرادی همچون حسین تهرانی سبک مدرن تنبک ابداع شد.

برای آموزش تنبک در شهریار باید از یک استاد متبحر و متخصص استفاده کنید تا به شما نحوه قرارگیری ساز و دستانتان روی ساز را آموزش بدهد. قیمت بالای ساز تنبک به دلیل طراحی ظاهری و جنس بدنه آن است.

آموزش تنبک در شهریار
آموزش تنبک در شهریار

شکل ظاهری تنبک همچون یک لیوان شراب پوشیده شده با پوستین است.

جنس بدنه تنبک از چوب حکاکی شده است که به صورت معمول این چوب محکم، گره‌دار یا مرمری است.

در طراحی تنبک به لطف کشیدن پوست گوسفند صداهای باس و سه گانه تولید می‌شود.

برای نواختن تنبک باید با حرکات مچ دست پیش بروید نه انگشتان دست. پوسته‌ای که روی تنبک کشیده می‌شود معمولا ضخامتی حدود ۲ سانتی‌متر دارد.

پوست گوسفند با چسب، قلاب یا هر دو کشیده شده و ایمن می‌شود و تنبک را تشکیل می‌دهد. تکنیک نواختن تنبک همچون تعداد نوازندگان این ساز امروزه رو به افزایش است. (بهترین آموزش تنبک در شهریار)

نوازندگان نوین تنبک تکنیک و سبک جدیدی در نواختن این ساز عرضه کرده‌اند نوازندگانی همچون فربد یداللهی، داریوش اسحاقی، مجید خلج و... طرح‌های حکاکی شده بر بروی بدنه تنبک نقوش هندسی مانند قلاب، الماس یا مارپیچ است.

تنبک که به طبل ایرانی نیز شهرت دارد از سازهای با اصالت ایرانیان است.

تن باس روی تنبک توسط نوک انگشتان دست راست انجام می‌شود. پاشنه دست به لبه تنبک برخورد می‌کند و نوک انگشتان پوست را لمس می‌کند. تنبک به شکل یک لیوان شراب است که روی آن با پوستین پوشیده شده است.

پرسش‌های متداول درباره آموزش تنبک در شهریار

هزینه آموزش تنبک در شهریار به تعداد جلسات و تسلط هنرجو بستگی دارد.
در ابتدای راه برای یادگیری نحوه دست گرفتن ساز و قرارگیری دستان و انگشتای روی تنبک بهتر است آموزش تنبک در شهریار حضوری برگزار شود.
آموزش تنبک در شهریار نیازمند آگاهی و تسلط هنرجو است پس بهتر است از سنین بالاتر از ۶ سال شروع شود.