آموزش تنبک در شیراز | بهترین‌ها + کد تخفیف مخصوص شما

بهترین آموزش تنبک در شیراز و آموزش تنبک در شیراز | تعرفه‌های سال ۱۴۰۳ + چطور بهترین را انتخاب کنیم؟ + 8 نکته جالب که نمی‌دانید

برای خواندن سریع هر بخش آن را لمس کنید:

آموزش تنبک در شیراز احتیاج به زمان و صبر دارد زیرا نواختن تنبک امری پیچیده و تخصصی است.

هنر افرادی همچون حسین تهرانی، ناصر فرهنگ‌فر و... باعث شد تا تنبک مدرن به عنوان یک ساز انفرادی شناخته شود.

پوسته تنبک به طور معمول و استاندارد ضخامتی حدود ۲ سانتی‌متر دارد.

آموزش تنبک در شیراز احتیاج به زمان و صبر دارد زیرا نواختن تنبک امری پیچیده و تخصصی است.

تعرفه آموزش تنبک در شیراز | برای نواختن تنبک از یک یا چند انگشت و در بعضی موارد از کف دست استفاده می‌شود.

بهترین آموزش تنبک در شیراز | با ضربه زدن به پوسته تنبک می‌توان شدت صدا را زیاد کرد اما هرچقدر ضربه بیشتر شود تمرکز روی درام کمتر می‌شود.

شکل ظاهری تنبک همچون یک لیوان شراب پوشیده شده با پوستین است. طرح‌های حکاکی شده بر بروی بدنه تنبک نقوش هندسی مانند قلاب، الماس یا مارپیچ است.

نوازندگان تنبک برای خلق صدایی خاص از انگشترهای فلزی مخصوص استفاده می‌کنند.

بهترین آموزش تنبک در شیراز

سبک نواختن این ساز با کار استادان بزرگ تنبک در قرن گذشته بویژه استاد حسین تهرانی که او را از نوازندگی مدرن تنبک می‌دانند، متمایز و جذاب‌تر شد. مدت زمان تک‌نوازی ساز تنبک به طور متوسط ده دقیقه است و گاها بیشتر از این مقدار هم به طول می‌انجامد.

برای اجرای ضرب میانی(میانه) با دست راست، انگشت شست را در سمت تنبک قرار دهید تا دست ثبات باشد. سپس با انگشت حلقه به درام ضربه بزنید تا ۲/۳ انگشت به پوست برخورد کند. حرکت دست چپ شبیه به باک است.

آموزش تنبک در شیراز
آموزش تنبک در شیراز

طول تنبک معمولا ۴۳ سانتی‌متر و قطر آن ۲۸ سانتی‌متر است. موسیقی سنتی ایران در جهان شهرت بالایی دارد که پرچم‌دار این موسیقی نوای ساز تنبک است.

با وجود شباهت‌های ظاهری انواع تنبک در سراسر جهان اما تکنیک نواختن این ساز در نواحی مختلف متفاوت است. ابعاد یک تنبک عادی و استاندارد ۴۳ سانتی‌متر در ۲۸ سانتی‌متر است.

در گذشته تنبک به شیوه‌ای متمایز نواخته میشد که با ظهور افرادی همچون حسین تهرانی سبک مدرن تنبک ابداع شد. تکنیک ضرب میانی در نواختن تنبک با ۲/۳ انگشت حلقه دست انجام می‌شود.

در یادگیری سازهای کوبه‌ای نحوه گرفتن ساز و قرارگیری دستان روی ساز نقش کلیدی دارد درنتیجه آموزش تنبک در شیراز نیازمند یک استاد کار کشته است.

برای نواختن تن باس با تنبک از نوک انگشتان دست راست استفاده می‌شود. به تنبکی که در آفریقا و اروپای شرقی نواخته می‌شود طبل گابلی گفته می‌شود.

آموزش تنبک در شیراز

با اعمال فشار انگشت می‌شود شدت صدا را افزایش داد، اما انواع ضربه زدن و کلیک کردن بر روی پوسته باعث کاهش تمرکز کلی روی درام می‌شود. - درخواست آموزش تنبک در شیراز.

تنبک که به طبل ایرانی نیز شهرت دارد از سازهای اصیل ایرانیان است. برای نواختن تنبک باید با حرکات مچ دست پیش بروید نه انگشتان دست.

گردن تنبک را روی پای چپ خود قرار دهید. بازوی چپ روی بدنه تنبک قرار دارد به طوری که انگشتان دست به راحتی به پوست برسند. - هزینه آموزش تنبک در شیراز.

صدای تنبک برای ایرانیان یادآور موسیقی‌های سنتی و آوازهای مشهور و خونگرم است.

برای آموزش تنبک در شیراز باید از یک استاد خبره و متخصص استفاده کنید تا به شما نحوه قرارگیری ساز و دستانتان روی ساز را آموزش بدهد. تنبک طبل ایرانی و از سازهای سنتی و اصیل ایرانی از دیرباز بوده است.

پوسته رویی تنبک از جنس پوست گوسفند است که با چسب یا قلاب بی حرکت شده است.

برای ایجاد صدای باس و صداهای مختلف سه گانه از پوست گوسفند کشیده شده در تنبک استفاده می‌کنند.

برای آنکه نوازنده تسلط بهتری روی ساز داشته باشد باید توانایی نگهداری ساز روی پاهای خود را داشته باشد درنتیجه آموزش تنبک در شیراز در سنین متوسط بهتر جواب می‌دهد.

پایین پوسته تمبک جنسی قطور و سخت دارد تا بتواند صدایی متفاوت خلق کند. (آموزش تنبک در شیراز)

تعرفه‌های سال ۱۴۰۳

محمد اسماعیلی، جمشید کمیرانی و... از شاگردان یکی از برجسته‌ترین تنبک‌نوازان ایران یعنی حسین تهرانی بوده‌اند. تکنیک بک در نواختن تنبک با انگشت حلقه یا انگشت وسط انجام می‌شود.

پرچم فرهنگ و هنر ایران در جهان ساز منحصر به فرد تنبک است.

آموزش تنبک در شیراز
آموزش تنبک در شیراز

برای نواختن ساز تنبک ساز را روی پای چپ قرار داده و بازوی چپ را روی بدنه تنبک بگذارید.

از لحظه‌ای که هنرجو بتواند ساز را در بغل خود نگه دارد آموزش تنبک در شیراز شروع می‌شود.

بک با انگشت حلقه یا با انگشت وسط انجام می‌شود. انگشتان دست راست خود را صاف کنید و به لبه پوست بزنید. برای دست چپ، دست خود را (اما نه بازو) از درام بلند کنید، یک حرکت سریع را به سمت پایین انجام دهید و انگشتان خود را به لبه بزنید. مراقب باشید که هر دو دست انگشتان را روی پوست فشار ندهید. در مناطقی از آسیا، اروپای شرقی و آفریقا تنبک‌هایی نواخته می‌شود که به آن طبل گابلی گفته می‌شود. (آموزش تنبک در شیراز)

تنبک یک ساز کوبه‌ای با اصالت است که در موزیک سنتی ایرانی نقش پررنگی دارد.

بیشتر ضربات تنبک عمدتا با حرکات مچ دست انجام می‌شود، نه انگشتان.

تنبک مانند دیگر سازهای کوبه‌ای پیچیده و خاص است درنتیجه آموزش تنبک در شیراز نیازمند تلاش بسیاریست.

تنبک به خاطر جنس بدنه‌ای که داراست جزو سازهای پرهزینه و گران‌قیمت قیمت محسوب می‌گردد. برای نواختن تنبک با تکنیک اسنپ دو انگشت حلقه و میانی را به هم بچسبانید و به لبه پوسته بزنید.

تنبک‌ها را از نگاه زمانی می‌شود به تنبک مدرن و سنتی تقسیم کرد که تنبک مدرن بیشترین ارتباط را با موزیک ایران دارد.

پرسش‌های متداول درباره آموزش تنبک در شیراز

آموزش تنبک در شیراز نیازمند آگاهی و تسلط هنرجو است پس بهتر است از سنین بالاتر از ۶ سال شروع شود.
هزینه آموزش تنبک در شیراز به تعداد جلسات و تسلط هنرجو بستگی دارد.
در ابتدای راه برای یادگیری نحوه دست گرفتن ساز و قرارگیری دستان و انگشتای روی تنبک بهتر است آموزش تنبک در شیراز حضوری برگزار شود.