آموزش تنبک در یزد | ۱۰ موضوع مهم که باید بدانید چیست؟ + تعرفه سال ۱۴۰۳

تعرفه آموزش تنبک در یزد و هزینه آموزش تنبک در یزد | چطور انتخابی درست کنیم؟ + شماره تماس فوری + کد تخفیف مخصوص شما

برای خواندن سریع هر بخش آن را لمس کنید:

برای آموزش تنبک در یزد باید از یک استاد متبحر و متخصص استفاده کنید تا به شما نحوه قرارگیری ساز و دستانتان روی ساز را آموزش بدهد. به تنبکی که در آفریقا و اروپای شرقی نواخته می‌شود طبل گابلی گفته می‌شود. - بهترین آموزش تنبک در یزد.

تنبک مدرن تا پیش از کار حسین تهرانی در دهه ۵۰ وهمچنین نوآوری‌های ناصر فرهنگ‌فر و دیگران به عنوان یک اثر انفرادی مجازی در نظر گرفته نشده بود. - بهترین آموزش تنبک در یزد.

برای ایججاد صدا و کلیک با انگشت می‌توانید روی پوسته فشار وارد کنید و هرچه فشار بیشتر باشد شدت صدا نیز بالاتر است.

تنبک به شکل یک لیوان شراب است که روی آن با پوستین پوشیده شده است.

تعرفه آموزش تنبک در یزد | تنبک از سازهای اصلی و اصیل کوبه‌ای موزیک ایرانی به حساب می‌آید.

رول نه انگشتی (riz-e-por) مشخص‌ترین صدای تنبک است و تکنیک کاملاً پیچیده برای متخصصین است. برای نواختن تن باس با تنبک از نوک انگشتان دست راست استفاده می‌شود.

در اکثر آوازهای سنتی ایرانی صدای گرم تنبک با بالا پایین‌های خاصض نقشی دارای اهمیت دارد. پایین پوسته تمبک جنسی ضخیم و سخت دارد تا بتواند صدایی متفاوت ایجاد کند.

تنبک مدرن امروزی بیشترین ارتباط را با موزیک ایران و خاورمیانه دارد. - تعرفه آموزش تنبک در یزد.

تعرفه آموزش تنبک در یزد

یک نوازنده متخصص تنبک می‌توانید تکنیک پیچیده رول نه انگشتی را به سادگی اجرا کند.

محمد اسماعیلی، جمشید کمیرانی و... از شاگردان یکی از برجسته‌ترین تنبک‌نوازان ایران یعنی حسین تهرانی بوده‌اند.

نوازنده تنبک اکثر نواها را به وسیله ضربه زدن با یک یا چند انگشت به نزدیکی لبه تنبک بوجود می‌آورد.

تنبک برای تمام گروه‌های سنتی مناسب است اما بهتر است آموزش تنبک در یزد را از سنین بالا ۶ سال شروع کنید.

تنبک به دلیل جنس بدنه‌ای که داراست جزو سازهای پرهزینه و گران قیمت محسوب می‌گردد.

پوسته تنبک به طور معمول و استاندارد ضخامتی حدود ۲ سانتی‌متر دارد.

قسمت وسط تنبک که به طور حدودی استوانه‌ای شکل است را گلوی تنبک می‌گویند.

آموزش تنبک در یزد
آموزش تنبک در یزد

امروزه نوازندگان مدرن تنبک در حال افزایش هستند و تکنیک نواختن این ساز روز به روز پیشرفت می‌کند.

هزینه آموزش تنبک در یزد | یکی از نوازندگان به نام تنبک حسین تهرانی است که شاگردانی همچون جهانگیر ملک، امیر ناصر افتتاح و... داشته است.

هزینه آموزش تنبک در یزد

پوسته‌ای که روی تنبک کشیده می‌شود معمولا ضخامتی حدود ۲ سانتی‌متر دارد. گلو تنبک تقریباً استوانه‌ای است و قسمت بالای (بدن) حفره را به پایه توخالی متصل می‌کند(خود گلو که قسمت داخلی آن دهانه کوچک را تشکیل می‌دهد).

تکنیک نواختن تنبک همچون تعداد نوازندگان این ساز در دنیای امروز رو به افزایش است.

تکنیک بک در نواختن تنبک با انگشت حلقه یا انگشت وسط انجام می‌شود. در نواختن تنبک حرکات انگشتان کارایی ندارد بلکه حرکات مچ دست تعیین‌کننده هستند.

با اعمال فشار انگشت می‌توان شدت صدا را افزایش داد، اما انواع ضربه زدن و کلیک کردن بر روی پوسته باعث کاهش تمرکز کلی روی درام می‌شود.

تکنیک نواختن متمایز تنبک وجه تمایز فرهنگ‌های متمایز جهانی در مواجهه با این ساز است.

آموزش تنبک در یزد

بک با انگشت حلقه یا با انگشت وسط انجام می‌شود. انگشتان دست راست خود را صاف کنید و به لبه پوست بزنید. برای دست چپ، دست خود را (اما نه بازو) از درام بلند کنید، یک حرکت سریع را به سمت پایین انجام دهید و انگشتان خود را به لبه بزنید. مراقب باشید که هر دو دست انگشتان را روی پوست فشار ندهید.

هنر افرادی همچون حسین تهرانی، ناصر فرهنگ‌فر و... باعث شد تا تنبک مدرن به عنوان یک ساز تک نفره شناخته شود.

برای آموزش تنبک در یزد باید از یک استاد متبحر و متخصص استفاده کنید تا به شما نحوه قرارگیری ساز و دستانتان روی ساز را آموزش بدهد. به تنبکی که در آفریقا و اروپای شرقی نواخته می‌شود طبل گابلی گفته می‌شود.

قیمت بالای ساز تنبک به دلیل طراحی ظاهری و جنس بدنه آن است. تنبک مانند دیگر سازهای کوبه‌ای پیچیده و خاص است درنتیجه آموزش تنبک در یزد نیازمند تلاش بسیاریست.

برای راحتی در نواختن تنبک آن را روی پای چپ و زیر بازوی چپ قرار می‌دهند به طوری که انگشتان تسلط خوبی به پوسته ساز داشته باشند. پوسته تنبک از یک تکه چوب (گاهی اوقات بسیار سفت، گره‌دار یا مرمری) حک شده ساخته شده است و با طرح حک شده یا الگوی هندسی (مانند قلاب، فلوت، الماس و/یا مارپیچ) تزیین می‌شود. - آموزش تنبک در یزد.

برای ساخت تنبک پوست گوسفند را به وسیله چسب و قلاب بر روی بدنه می‌کشند. شکل ظاهری تنبک همچون یک لیوان شراب پوشیده شده با پوستین است.

برای نواختن تنبک باید با حرکات مچ دست پیش بروید نه انگشتان دست. بعضی اوقات نوازندگان تنبک برای یک «کلیک» اضافی بر روی پوسته تنبک، انگشترهای انگشت فلزی می‌پوشند.

آموزش تنبک در یزد
آموزش تنبک در یزد
برای آنکه نوازنده تسلط بهتری روی ساز داشته باشد باید توانایی نگهداری ساز روی پاهای خود را داشته باشد درنتیجه آموزش تنبک در یزد در سنین متوسط بهتر جواب می‌دهد.

اگرچه شباهت‌هایی در بین همه تنبک‌های مخصوص نواحی متفاوت وجود دارد، اما تکنیک‌های نواختن تنبک با بسیاری از درام‌های مخصوص متفاوت است.

صدای تنبک برای ایرانیان یادآور موسیقی‌های سنتی و آوازهای شهیر و خونگرم است.

از سازهای اصیل و سنتی ایران زمین می‌توان به تنبک اشاره کرد. ابعاد یک تنبک معمولی و استاندارد ۴۳ سانتی‌متر در ۲۸ سانتی‌متر است.

برای نواختن صداهای خاص کلیک مانند در تنبک نوازنده از انگشترهای فلزی استفاده می‌کند. اگر در ابتدای آموزش تنبک در یزد به صورت تخصصی این ساز و نحوه نواختن آن را آموزش نبینید در دراز مدت دچار مشکل خواهید شد.

آموزش تنبک در یزد احتیاج به زمان و صبر دارد زیرا نواختن تنبک امری پیچیده و تخصصی است. برای نواختن تنبک با تکنیک اسنپ دو انگشت حلقه و میانی را به هم بچسبانید و به لبه پوسته بزنید.

گردن تنبک را روی پای چپ خود قرار دهید. بازوی چپ روی بدنه تنبک قرار دارد به طوری که انگشتان دست به سادگی به پوست برسند.

سبک نواختن این ساز با کار استادان عظیم تنبک در قرن گذشته بویژه استاد حسین تهرانی که او را از نوازندگی مدرن تنبک می‌دانند، متفاوت و جذاب‌تر شد.

پرسش‌های متداول درباره آموزش تنبک در یزد

در ابتدای راه برای یادگیری نحوه دست گرفتن ساز و قرارگیری دستان و انگشتای روی تنبک بهتر است آموزش تنبک در یزد حضوری برگزار شود.
آموزش تنبک در یزد نیازمند آگاهی و تسلط هنرجو است پس بهتر است از سنین بالاتر از ۶ سال شروع شود.
هزینه آموزش تنبک در یزد به تعداد جلسات و تسلط هنرجو بستگی دارد.