آموزش تنبک در بیرجند | شماره تماس فوری + چطور انتخابی عالی کنیم؟

تعرفه آموزش تنبک در بیرجند و درخواست آموزش تنبک در بیرجند | بهترین‌های ۱۴۰۳ + 5 نکته جالب + کد تخفیف برای شما

تنبک برای تمام گروه‌های سنتی مناسب است اما بهتر است آموزش تنبک در بیرجند را از سنین بالا ۶ سال شروع کنید. هنر افرادی همچون حسین تهرانی، ناصر فرهنگ‌فر و... باعث شد تا تنبک مدرن به عنوان یک ساز یک نفره شناخته شود. - تعرفه آموزش تنبک در بیرجند.

آموزش تنبک در بیرجند احتیاج به زمان و صبر دارد زیرا نواختن تنبک امری پیچیده و تخصصی است. تا پیش از دهه پنجاه و ظهور افرادی همچون حسین تهرانی ساز تنبک به عنوان یک اثر انفرادی مجازی در نظر گفته نمی‌شد. تنبک یک ساز کوبه‌ای با اصالت است که در موزیک سنتی ایرانی نقش پررنگی دارد.

پایین پوسته تمبک جنسی کلفت و سخت دارد تا بتواند صدایی متمایز ایجاد کند.

نوازنده تنبک اکثر نواها را به وسیله ضربه زدن با یک یا چند انگشت به نزدیکی لبه تنبک بوجود می‌آورد.

یک نوازنده متخصص تنبک می‌توانید تکنیک پیچیده رول نه انگشتی را به آسانی اجرا کند. طبل‌های گابلی ​​شکل در مناطق متنوع آسیا، اروپای شرقی و آفریقا نواخته می‌شوند.

تعرفه آموزش تنبک در بیرجند | ابعاد یک تنبک عادی و استاندارد ۴۳ سانتی‌متر در ۲۸ سانتی‌متر است.

بک با انگشت حلقه یا با انگشت وسط انجام می‌شود. انگشتان دست راست خود را صاف کنید و به لبه پوست بزنید. برای دست چپ، دست خود را (اما نه بازو) از درام بلند کنید، یک حرکت سریع را به سمت پایین انجام دهید و انگشتان خود را به لبه بزنید. مراقب باشید که هر دو دست انگشتان را روی پوست فشار ندهید.

قیمت بالای ساز تنبک به دلیل طراحی ظاهری و جنس بدنه آن است.

تنبک از سازهای اصلی و با اصالت کوبه‌ای موزیک ایرانی به حساب می‌آید. پوسته تنبک معمولا و استاندارد ضخامتی حدود ۲ سانتی‌متر دارد.

تعرفه آموزش تنبک در بیرجند

نوازندگان تنبک برای ایجاد صدایی خاص از انگشترهای فلزی مخصوص استفاده می‌کنند.

در مناطقی از آسیا، اروپای شرقی و آفریقا تنبک‌هایی نواخته می‌شود که به آن طبل گابلی گفته می‌شود. - بهترین آموزش تنبک در بیرجند.

برای راحتی در نواختن تنبک آن را روی پای چپ و زیر بازوی چپ قرار می‌دهند به طوری که انگشتان تسلط خوبی به پوسته ساز داشته باشند. پژمان اخواص، مرتضا عایان، نوید افغاه و... از نوازندگان برجسته تنبک مدرن هستند. برای اجرای تکنیک ضرب میانی انگشت شست دست راست را در کنار پوسته بی حرکت کنید.

بهترین آموزش تنبک در بیرجند | برای نواختن تنبک از یک یا چند انگشت و در برخی موارد از کف دست استفاده می‌شود.

موسیقی سنتی ایران در جهان شهرت بالایی دارد که پرچم‌دار این موسیقی نوای ساز تنبک است. برای نواختن تنبک با تکنیک اسنپ دو انگشت حلقه و میانی را به هم بچسبانید و به لبه پوسته بزنید.

تن باس روی تنبک توسط نوک انگشتان دست راست انجام می‌شود. پاشنه دست به لبه تنبک برخورد می‌کند و نوک انگشتان پوست را لمس می‌کند. تنبک که به طبل ایرانی نیز شهرت دارد از سازهای اصیل ایرانیان است.

آموزش تنبک در بیرجند
آموزش تنبک در بیرجند

درخواست آموزش تنبک در بیرجند

اگر در ابتدای آموزش تنبک در بیرجند به صورت تخصصی این ساز و نحوه نواختن آن را آموزش نبینید در دراز مدت دچار مشکل خواهید شد.

تنبک طبل ایرانی و از سازهای سنتی و با اصالت ایرانی از دیرباز بوده است. تنبک به جهت جنس بدنه‌ای که داراست جزو سازهای پرهزینه و گران‌قیمت قیمت محسوب می‌گردد.

گلوی تنبک بالای تنبک را به پایین تنبک با یک حفره تو تهی متصل می‌کند.

پوسته‌ای که روی تنبک کشیده می‌شود معمولا ضخامتی حدود ۲ سانتی‌متر دارد.

از لحظه‌ای که هنرجو بتواند ساز را در بغل خود نگه دارد آموزش تنبک در بیرجند شروع می‌شود. شکل ظاهری تنبک همچون یک لیوان شراب پوشیده شده با پوستین است.

برای نواختن تن باس با تنبک از نوک انگشتان دست راست استفاده می‌شود. برای ایجاد صدای باس و صداهای متنوع سه گانه از پوست گوسفند کشیده شده در تنبک استفاده می‌کنند.

برای انجام تکنیک اسنپ در نواختن تنبک از انگشت حلقه و انگشت میانی دست چپ استفاده می‌شود.

برای ایججاد صدا و کلیک با انگشت می‌توانید روی پوسته فشار وارد کنید و هرچه فشار بیشتر باشد شدت صدا نیز بالاتر است.

در یادگیری سازهای کوبه‌ای نحوه گرفتن ساز و قرارگیری دستان روی ساز نقش کلیدی دارد درنتیجه آموزش تنبک در بیرجند نیازمند یک استاد حاذق است.

بهترین آموزش تنبک در بیرجند

تنبک یک طبل یک سره به طول ۴۳ سانتی‌متر با قطر ۲۸ سانتی‌متر است. - هزینه آموزش تنبک در بیرجند.

اگرچه شباهت‌هایی در بین همه تنبک‌های مخصوص نواحی متفاوت وجود دارد، اما تکنیک‌های نواختن تنبک با بسیاری از درام‌های مخصوص متفاوت است.

تنبک برای تمام گروه‌های سنتی مناسب است اما بهتر است آموزش تنبک در بیرجند را از سنین بالا ۶ سال شروع کنید. هنر افرادی همچون حسین تهرانی، ناصر فرهنگ‌فر و... باعث شد تا تنبک مدرن به عنوان یک ساز یک نفره شناخته شود.

نواختن تنبک به صورت انفرادی معمولا ده دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد. - درخواست آموزش تنبک در بیرجند.

با اعمال فشار انگشت می‌شود شدت صدا را افزایش داد، اما انواع ضربه زدن و کلیک کردن بر روی پوسته باعث کاهش تمرکز کلی روی درام می‌شود.

آموزش تنبک در بیرجند
آموزش تنبک در بیرجند

امروزه نوازندگان مدرن تنبک در حال افزایش هستند و تکنیک نواختن این ساز روز به روز پیشرفت می‌کند.

پوسته تنبک از یک تکه چوب (گاهی اوقات خیلی سفت، گره‌دار یا مرمری) حک شده ساخته شده است و با طرح حک شده یا الگوی هندسی (مانند قلاب، فلوت، الماس و/یا مارپیچ) تزیین می‌شود.

با وجود شباهت‌های ظاهری انواع تنبک در سراسر جهان اما تکنیک نواختن این ساز در نواحی متنوع متفاوت است.

برای نواختن صداهای خاص کلیک مانند در تنبک نوازنده از انگشترهای فلزی استفاده می‌کند. ساز تنبک امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است که این امر باعث تکنیکی‌تر شدن این ساز می‌شود.

برای ساخت تنبک پوست گوسفند را به وسیله چسب و قلاب بر روی بدنه می‌کشند.

برای آموزش تنبک در بیرجند باید زمان زیادی را صرف کنید زیرا این ساز برعکس ظاهر ساده پیچیدگی‌های بسیاری دارد.

یکی از نوازندگان به نام تنبک حسین تهرانی است که شاگردانی همچون جهانگیر ملک، امیر ناصر افتتاح و... داشته است.

در بین قسمت‌های مختلف پوسته تنبک قسمت پایین پوسته ضخیم‌تر از دیگر قسمت‌هاست.

پرسش‌های متداول درباره آموزش تنبک در بیرجند

در ابتدای راه برای یادگیری نحوه دست گرفتن ساز و قرارگیری دستان و انگشتای روی تنبک بهتر است آموزش تنبک در بیرجند حضوری برگزار شود.
آموزش تنبک در بیرجند نیازمند آگاهی و تسلط هنرجو است پس بهتر است از سنین بالاتر از ۶ سال شروع شود.
هزینه آموزش تنبک در بیرجند به تعداد جلسات و تسلط هنرجو بستگی دارد.